Pasirinkimo sandorių rinkos ir jų analizė


Įvadas. Pasirenkamojo sandorio (opciono) samprata, tipai ir rūšys. Pasirenkamojo sandorio (opciono) samprata. Pasirenkamųjų sandorių įvairovė. Pirkimo ir pardavimo pasirenkamieji sandoriai. Pasirenkamojo sandorio kaina. Pasirenkamojo sandorio kainos nustatymas ir veiksniai, turintys įtakos šio sandorio kainai. Prekyba pasirinkimo sandoriais. Biržos prekyba pasirinkimo sandoriais. Nebiržinė, arba laisvoji, pasirinkimų rinka. Pasirinkimo sandoriai lietuvoje. Išvados. Literatūra.

Lietuvoje pasirinkimo sandoriai naudojami dar gana negausiai, palyginus su jų paplitimu JAV ar didžiosiose Europos Sąjungos šalyse. Daugiau naudojamos kitos išvestinės priemonės, tokios kaip išankstiniai sandoriai bei pasikeitimo sandoriai. R. Martinkutės (2006) teigimu, viena iš priežasčių, kodėl šie sandoriai mūsų šalyje taip negausiai naudojami yra ta, kad Lietuvoje šios priemonės atsirado palyginti neseniai ir daugeliui įmonių trūksta informacijos apie šiuos sandorius bei jų panaudojimo galimybes.

Darbo tikslas – išanalizuoti pasirinkimo sandorių rinką ir pateikti išvadas.

Tyrimo objektas – pasirinkimo sandoriai.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti pasirinkimo sandorių sampratą, privalumus bei trūkumus;

2.Pateikti pasirinkimo sandorių rūšis ir tipus;

3.Išanalizuoti pasirenkamojo sandorio kainos nustatymą;

4.Įvardinti veiksnius, turinčius įtakos pasirinkimo sandorio kainai;

5.Apžvelgti pasirinkimo sandorių prekybos vietas;

6.Išanalizuoti pasirinkimo sandorius Lietuvoje.

Tyrimo metodai – Lietuvių bei užsienio autorių darbų analizė ir sintezė, duomenų sisteminimas, grafinis bei palyginimo metodai.

Tiriamas laikotarpis - 2008 – 2012 metai.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2013 m.
  • 22 puslapiai (5343 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Pasirinkimo sandorių rinkos ir jų analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Pasirinkimo sandorių rinkos ir jų analizė. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasirinkimo-sandoriu-rinkos-ir-ju-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:43
×