Pasirinkto dailės kūrinio analizė


Pasirinkto dailės kūrinio analizė. Ką matome kūrinyje paveiksle. Kokie objektai yra vaizduojami kūrinyje paveiksle. Ką galime apie juos pasakyti. Į kurią kūrinio paveikslo dalį pirmiausiai atkreipiame dėmesį. Ką galime pasakyti apie kūrinio paveikslo kompoziciją. Kokios yra išraiškos priemonės. Kokią semantinę prasmę šios išraiškos priemonės transliuoja. Ką šiuo kūriniu paveikslu , jo išraiškos priemonėmis , kompozicija norėta pasakyti. Priedas 2 priedas Kūrinio metrika.


Kūrinio žanras – animalistinis peizažas. Jame vaizduojamas vilkas miško ir dangaus fone. Kūrinys kelia mitologines – fantastines asociacijas. Pirminės emocijos – liūdesys, vienatvė, skausmas.

Vilkas, kuris turi du atsikartojimus – vienas šešėlyje, kito kontūrai matomi mėnulio fone. Tokiu būdų lyg ir akcentuojama, kad būtent šis objektas kūrinyje yra svarbiausias, esminis. Taip pat matomi gamtos elementai (eglės, akmeninė uola, pieva), dangus ir dangaus kūnai (mėnulio pilnatis, žvaigždės).

Įdomus yra gyvūno akcentavimas, nes jis paveiksle skirtingais būdais vaizduojamas tris kartus: pirmasis ir ryškiausias – pagrindinis realistinis, kurio išorė artimiausia realiam vilko vaizdui. Antrasis – šešėlis, kuris taip pat realus dalykas. Trečiasis – kaip fantastinis elementas. Visų trijų vaizdavimas skiriasi faktūromis, štrichavimu, ryškumu, taip lyg kartą akcentuojant jų vizualinį ir filosofinį skirtingumą bei jo svarbą.

  • Microsoft Word 1486 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (536 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Jonas
  • Pasirinkto dailės kūrinio analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Pasirinkto dailės kūrinio analizė. (2019 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasirinkto-dailes-kurinio-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 24 d. 19:54
×