Pasirinkto lietuvių rašytojo stiliaus ypatybės - Kalbėjimo potemė 12 klasei


Pasirinkto rasytojo stiliaus ypatybes. Cache:http://kalbospotemes.lt/1-pasirinkto-lietuviu-rasytojo-stiliaus-ypatybes/. Pasirinktos lietuvos rašytoju ypatybės. Lietuviu rasytoju stiliaus ypatybes.

Tema: 1. Pasirinkto lietuvių rašytojo stiliaus ypatybės.

Kalbėjimo potemė 12 klasei. 1 temos kalbėjimo pavyzdys. Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Šioje temoje pasirinktas rašytojas - Maironis. Čia bus aptariamas jo stilius ir lyginama su kitais rašytojais. Puikus pavyzdys rašantiems kalbėjimą šia tema.

Suformuotos potemės pavadinimą rasite viduje, rekomenduojame jį pasikeisti pagal save.


Mano pasirinktas lietuvių rašytojas Maironis. Savo kalboje nagrinėsiu jo stiliaus ypatybes. Maironis iki šių dienų laikomas bene ryškiausia lietuvių lyrikos figūra. Ko gero dėl to, kad jį iš esmės galima laikyti lietuviškos poezijos pradininku. Aišku, poezijos kūrėjų būta ir iki tol, bet tik sulig Maironio indėliu lyrika Lietuvoje įgavo tvirtumo ir, aišku, kokybės. Visa, kas buvo parašyta vėliau, vienaip ar kitaip buvo susiję su Maironiu: vieni jo idėjoms priešinosi, kaip antai, keturvėjininkai; kiti vėliau bandė jas atkurti; kelios poetų kartos nedvejotinai skaitė Maironį mokykloje ir buvo vienaip ar kitaip jo eilių paveiktos.

Vincas Mykolaitis-Putinas apie Maironį yra rašęs, kad jis yra „daugiau nei poetas“. Jis teigia, kad didžiausia Maironio reikšmė visų pirma yra reikšmė kaip tautos poeto ir Maironis mums svarbus (cituoju) „ne savo raštų gausumu, ne tematikos svarumu, ne poetiniu artizmu, o savo lietuviško žodžio galia ir poveikiu mūsų sąmonei, – žodžio, padėjusio mums rasti save, apsispręsti ir visą amžių pasilikti su savo kraštu, su savo tauta.“ Taigi Maironio autoritetai ir nuopelnai – neginčijami. Šįkart grįžkime į pačias poeto kūrybos užuomazgas … Temos pavadinime iškeltas klausimas, kuo Maironio stilius yra išsiskirtinis tarp to paties laikotarpio lietuvių rašytojų kūrybos? Mano kalbos tikslas – palyginti Maironį su keliais XIXa.pab. – XXa. pirmųjų deš. Literatūros kūrėjais (Žemaite, kiek vėliau rašiusiu Vaižgantu ir taip toliau; taip pat su tuomečiais poetais), atrasti jų kūrybos skirtumų ir panašumų. Pasistengsiu įrodyti Maironio įnašą į literatūrą bei kultūrą, aptarsiu jo stiliaus ypatybes, taip pat pranašumus kitų rašytojų atžvilgiu. Remsiuosi skaityta literatūra, rašytojų biografijomis, literatūros kritika ir asmenine kultūrine patirtimi.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1303 žodžiai)
  • Mokykla
  • Pasirinkto lietuvių rašytojo stiliaus ypatybės - Kalbėjimo potemė 12 klasei
    10 - 1 balsai (-ų)
Pasirinkto lietuvių rašytojo stiliaus ypatybės - Kalbėjimo potemė 12 klasei. (2017 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasirinkto-lietuviu-rasytojo-stiliaus-ypatybes-kalbejimo-poteme-12-klasei-2016-m.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 11:54
×