Pasirinktos filosofinės minties analizė


Kartą Dalai Lamos kažkas paklausė, kas jį labiausiai stebina šiame pasaulyje. Jis atsakė: „Tai žmogus. Nes jis aukoja savo sveikatą, kad uždirbtų daugiau pinigų. Paskui jis aukoja pinigus, kad atstatytų savo sveikatą. O tada būna taip susirūpinęs dėl savo ateities, kad nesidžiaugia dabartimi. Viso to rezultatas: žmogus negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Jis gyvena taip, tarsi niekada nemirtų. Ir galiausiai numiršta taip, tarsi nebūtų gyvenęs.“ (Dalai Lama XIV)

Paklausę vaikų, kuo jie nori būti suaugę, daugiausia pasakytų turtingais. O pasiteiravę jaunų žmonių, kuo norėtų užsiimti savo gyvenime, sulauktume tokio atsakymo: darbo, kuris teiktų dideles pajamas. Visur kalba sukasi apie pinigus. Tokios vertybės kaip šeima, supratingumas, užuojauta, kilnumas, atsakomybė ir panašiai, vis labiau praranda svarbą. Nenoriu teigti, kad pinigai neturi svarbos mūsų gyvenimuose. Jie turi ne mažą reikšmę. Yra reikalingi tam, kad išgyventume, turėtume iš ko nusipirkti pavalgyti, susimokėtume mokesčius, nusipirktume ką apsirengti ir patenkintume savo kasdieninius poreikius. Tai yra visiškai normalu. Tačiau didžiausia bėda yra ta, kad vis dažniau pasitaiko žmonių, kurie perdėtai garbina pinigus. Jų mintys sukasi vien apie tai, kaip uždirbti jų kuo daugiau. Tuomet darosi keblu atrasti aukso vidurį tarp dvasinių ir materialinių vertybių. Taip žmonės pamažu ir tampa materialistais. Tiesa, labai sunku tokiais netapti, nes mus supanti aplinka vis labiau ir labiau stengiasi atitolinti nuo dvasinių vertybių. Darosi baisu, kaip „modernioje“ šeimoje mama vaikus vakarieniauti kviečiasi nusiųsdama trumpąją žinutę. Nejaugi taip sunku užsukti į jo kambarį ir matant jo akis pasiūlyti vakarienės.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1184 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Pasirinktos filosofinės minties analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Pasirinktos filosofinės minties analizė. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasirinktos-filosofines-minties-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 02:59
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo