Pasiruošimas injekcijų atlikimui


Alerginė reakcija. Hematoma. Kolapsas. Veninė oro embolija. Infekcija. Adatos baimė. Audinių infiltracija. Esant intramuskulinei infiltracijai. Sėdimojo nervo uždegimas. Lipodistrofinis sindromas. Adatos lūžimas. Venų spazmas. Flebitas. Tromboflebitas.


Paimkite vaistus. Tris kartus garsiai perskaitykite vaistų pavadinimą, dozę, galiojimo laiką: prieš imant iš lentynos – užrašą ant dėžutės, prieš sutraukiant į švirkštą – užrašą ant ampulės ar buteliuko, padedant atgal į lentyną – užrašą ant dėžutės. Įvertinkite pačios ampulės ir jos turinio kokybę: spalvą, skaidrumą, ar ampulė nesusikilusi, ar įskaitomas vaisto pavadinimas.

Suduokite keletą kartų per ampulės viršutinę kaklelio dalį piršto galu. Visas vaistas subėgs iš ampulės kaklelio į pagrindinę ampulės dalį.

Uždėkite sausos sterilios vatos gabalėlį iš vienos ampulės kaklelio pusės.

Nulaužkite ampulės kaklelį. Ampulės, kurios pažymėtos taškeliu nulaužiamos nykštį tiksliai dedant ant taško ir spaudžiant kaklelį nuo savęs. Sterili vata apsaugos pirštus ir veidą nuo sudaužyto stiklo šukių.

Švirkšto cilindrą laikykite nykščiu, didžiuoju ir bevardžiu pirštais, smilių dėkite ant adatos kaniulės, mažylį ant stūmoklio pagrindo.

Kita ranka nuimkite adatos gaubtą ir jį padėkite ant sterilios servetėles.

Ampulę laikykite tarp smiliaus ir didžiojo pirštų 45º kampu dugnu žemyn.

Adatą įkiškite į ampulę. Kiškite atsargiai, kad neliestų ampulės kraštų.

Prilaikykite kairės rankos nykščiu, bevardžiu ir mažuoju pirštais švirkšto cilindrą, o dešine ranka traukite vaistus. Traukdami stūmoklį dėkite: dešinės rankos nykštį, smilių ir didįjį pirštus ant stūmoklio.

Traukdami vaistus ampulę iš horizontaliosios padėties keiskite į vertikalią. Jei ampulės kaklelis yra platesnis, laikykite ampulę šiek tiek pasvirusią šonu ( kad neištekėtų vaistai).

Pritraukę vaistų, išstumkite orą ir švirkšto. Švirkštą laikykite adata į viršų, nenuimdami nuo adatos ampulės (kad į aplinką nepatektų vaistų). Kairės rankos didžiuoju, bevardžiu, mažyliu bei nykščiu apkabinkite švirkšto cilindrą iš apačios, o nykščiu stumkite stūmoklį. Jei iš ampulės nebuvo ištraukti visi vaistai, tai orą iš švirkšto išstumkite ant adatos uždėję adatos gaubtą.

Patikslinkite paciento vardą, pavardę. Paklauskite paties paciento vardo ir pavardės, jei nekalba –perskaitykite temperatūros kortelėje.

Tris kartus garsiai perskaitykite vaistų pavadinimą, dozę, galiojimo laiką: prieš imant iš lentynos – užrašą ant dėžutės, prieš sutraukiant į švirkštą – užrašą ant ampulės ar buteliuko, padedant atgal į lentyną –užrašą ant dėžutės.

Pasirinkite tinkamą injekcijos dūrio vietą. Stebėkite, ar nėra patinimo, nudegimo ar vietinio uždegimo,randų, išbėrimo, sukietėjimo, alergijos požymių. Rekomenduojamos injekcijos vietos: dilbio vidinio paviršiaus vidurinis trečdalis, apatinė mentės sritis, viršutinė krūtinės dalis.

Dezinfekuokite odą injekcijos vietoje. Valykite apvaliais sukamaisiais judesiais, nuo centro periferijos link (apie 5cm spinduliu). Leiskite nuvalytam plotui nudžiūti.

Švirkšto cilindrą laikykite nykščiu, didžiuoju ir bevardžiu pirštais, smilių dėkite ant adatos kaniulės, mažylį- ant stūmoklio pagrindo.

Ištemkite odą injekcijos vietoje kaire ranka (arba dešine –kairiarankiai), o dešine ranka laikydami švirkštą taip, kad adatos nuopjova būtų į viršų, durkite 15° kampu, per epidermį į dermą, kol nesimatys adatos nuopjovos.

Stumkite stūmoklį kairės rankos (arba dešinės – kairiarankiai) nykščiu ir smiliumi.

Ištraukite adatą staigiai, nekeisdami adatos dūrio kampo, tuo pat metu spausdami odą sterilia sausa vata. Sausa sterili vata naudojama tam, kad alkoholis nesusimaišytų su odos diagnostiniais testais (alkoholio susimaišymas su diagnostiniais testais iškreipia reakciją).

Nemasažuokite injekcijos vietos. Masažuojant vaistai gali įsiskverbti į audinius ar pasišalinti pro dūrio vietą.

  • Microsoft Word 75 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 45 puslapiai (7403 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rokas
  • Pasiruošimas injekcijų atlikimui
    10 - 2 balsai (-ų)
Pasiruošimas injekcijų atlikimui. (2018 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasiruosimas-injekciju-atlikimui.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 22 d. 21:50
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema