Pasiruošimas teatro kolokviumui


Pramoginio teatro samprata tarp žaidimo , socialinio ginklo ir komercijos. Istorinė sąvokos raida pramoginis , populiarus ar liaudies teatras. Žaidimas / Pramoga. Vaidmenų konfliktas kyla skirtingai vertinant vieno ar kito vaidmens reikšmingumą. Prancūzų psichologasŽanas Piaže ( JeanPiaget. Huizinga 1872 1945 knygoje „ Homoludens “ teigia , kad žaidime galime įžvelgti šias savybes. Erica Fisher - Lichte. Komedijos transformacijos nuo antikinio dramos žanro iki šiuolaikinių komedijos klubų. Didro , Lesingas. Plautas – ,, Vergas apgavimas “ Terencijus – ,, Broliai “. M. Iki. – pirmasis akmens teatro pastatas Balba teatras iki. Marcella teatras 11a. Iki. Kolizėjus 80m. Iki. Žmonių CircusMaximus žirgų lenktynėms iki 80000žm. Kilnojamos medinės scenos Imperijos pabaigoje – 125 stacionarūs teatrai visoje Imperijos teritorijoje. Graikų teatrai , kitaip nei romėnų , buvo statomi gamtoje – arčiau dievų. Vaidino Commedijosdellarte trupėse “ Gelosi ” ir “ Confidenti ” Rašytoja Pastoralinės dramos “ Mirtilla ”( 1588 ) autorė. Įsimylėjėlių Innamorati. Kultūringos pramogos valdovų rūmų ir dvarų teatrai. Molière - Jean Baptiste Poquelin. ? ,,? ,, Hotel de Bourgogne “ ,, Marais Theatre “ ,, Palais Royale “ arba. Į trupę priėmė moteris aktores. Pjesėse „ Šeimos galva “ ir Nesantuokinis sūnus , arba Dorybės išbandymas. Pierre AugustinCaron de Beaumarchais. Teatro uzdanga Dvaro dekoracijos Ziurovai sedi abejose scenos pusese.


Pramoginio teatro samprata: tarp žaidimo, socialinio ginklo ir komercijos. Istorinė sąvokos raida: pramoginis, populiarus ar liaudies teatras.

Kaip pavadintumėte pasilinksminimo ar emocinio atsipalaidavimo formą, skirtą išlaikyti auditorijos ar dalyvių dėmesį?Žaidimas/ Pramoga

Kokios socialinių konfliktų priežąstys anot Dr. Ericas Berne ?Vaidmenų konfliktas kyla skirtingai vertinant vieno ar kito vaidmens reikšmingumą.

Kas teigė kad žaisdami dėl savo vaizduotės esame linkę mėgdžioti tai, kas mumyse kelia prieštaringiausius jausmus?Prancūzų psichologasŽanas Piaže ( JeanPiaget )

J.Huizinga (1872-1945) knygoje „Homoludens“ teigia, kad žaidime galime įžvelgti šias savybes:

H.G. Gadameris (1990-2002) knygoje „Grožio aktualumas“: menas kaip žaidimas, simbolis, šventė“ žaidimui priskiria šias savybes:

žaisdami kuriame polinkį į įvairius grožio elementus ( įtampą, pusiausvyrą, kontrastus, užuomazgą, atomazgą, išsprendimus, balansavimo);

Kas yra šio teiginio autorius: Teatras iki pat moderniosios dramaturgijos su Ibsenu priešakyje neabejotinai buvo viešasis buržuazijos forumas? Erica Fisher - Lichte

Kaip pavadintumėte teatrą sietiną su socialinių pasikeitimų siekiu, viešosios erdvės (per)formavimu, bendruomenės būvio refleksija, identiteto pokyčiais? Populiarusis teatras

Komedijos transformacijos: nuo antikinio dramos žanro iki šiuolaikinių komedijos klubų.

Paaiškinkite terminus mimezis, katarsis, hamartij, kvinrokvo, tragedija, komedija, tragikomedija, melodrama, farsas.

Minezis – Teatras kaip veiksmo imitacija, kuris paliečia kitų įsivaizduojamų pasaulių kūrimą ir susisiekia su vaizduotės reikšme.Pjesės veiksmas yra išreikštas ir realizuotas per veiksmo formas

Katarsis – Aristoteli teigimu, tai apsivalymas baimės ir gailesčio būdu.

(Nyčė)– palengvinimas, nes aukojamasi dėl moralinių principų (Kornelis)– išsivaduoti iš gailesčio ir baimės (Didro, Lesingas) – ne išstumti jausmus, bet juos keisti (Šileris)– mūsų moralinė laisvė, tobulumo pergalė (Gete)– susitaikymas.

Tragedija – tai dramos tipas, kuriame veikėjai kovoja, išreiškia požiūrį į tragišką žmogaus egzistencijos prigimtį.

Komedija – tai linksmo, komiško ar satyrinio siužeto draminis veikalas, išjuokiantis žmonių ydas.Šiuo žanru išreiškiamas dramaturgo komiškas požiūris į gyvenimą.

Tragikomedija– dramos žanras. Scenai skirtas literatūros ar kino kūrinys, turintis tragedijos ir komedijos bruožų.

Melodrama –draminis kūrinys, kuriam būdinga aštrus konfliktas, didelės emocijos, sentimentalumas, ryškūs kontrastai, moralizavimas, gėrio ir blogio kova, skirtingų socialinių sluoksnių personažai.

Farsas – nedidelės apimties komiška pjesė arba vaidinimas. Paprastai būna nesudėtingo, anekdotiško arba satyrinio turinio. Farsui būdinga situacijų komizmas, pantomimos elementai, storžieviški pokštai, karikatūriški sugretinimai, dinamiškas veiksmas.

Machinė DEUS EX MACHINA, jos padedamas dievas nusileisdavo iš dangaus ir išpainiodavo siužeto mazgą. Spec. mašinos imitavo griaustinį.

Ekiklema – tai Graikų teatro įrengimų sistema / mašina – judanti aikštelė ant nedidelių ratų. Ja būdavo išvežamas žuvusio herojaus lavonas ir parodomas žiūrovams, nes žudynių scenų viešai nerodydavo.

„deusexmachina“ (dievas iš mašinos; gervė) – sceninę priemonę, kuria „dievas“ nuleidžiamas į sceną tam, kad išpainiotų intrigų mazgą. Teigia, kad ši priemonė nėra pageidautina, nes siekiama, kad fabulos atomazga būtų įgyvendinta pačio charakterio veiksmais;

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2681 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domas
  • Pasiruošimas teatro kolokviumui
    10 - 1 balsai (-ų)
Pasiruošimas teatro kolokviumui. (2020 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasiruosimas-teatro-kolokviumui.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 01:11
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo