Pasisveikinimų atsisveikinimų raiška pokalbių svetainėse


Lietuvių kursinis darbas. Įvadas. Pasisveikinimų raiška internetinėse pokalbių svetainėse. Atsisveikinimų raiška internetinėse pokalbių svetainėse. Išvados. Šaltiniai.


Šiuolaikinėje visuomenėje bendravimas ir internetas tampa vis artimesniais ryšiais saistomais partneriais. Apytiksliai 1994 metais į Lietuvą atėjus naujoms technologijoms, pastebimai pradėjo keistis ir žmonių bendravimo stilius. Klasikinį bendravimą laiškais, realų bendravimą susitikus žmogų dabar vis labiau keičia populiarėjantis bendravimas internetinėje erdvėje, įvairiuose pokalbių svetainėse. Akivaizdžiai galime teigti, jog naujovėms imliausi visada yra jauni žmonės.

Vis daugiau jaunų žmonių susižavi interneto teikiamomis galimybėmis, iš kurių viena – galimybė bendrauti įvairiuose pokalbių svetainėse. Taip pat pastaruoju metu, kada bendravimas šiuolaikinėje visuomenėje yra uždaras ir šaltas, savotiškai atstumiantis, jaunimas daugiau yra linkęs bendrauti internetinėje erdvėje, taip užmegzdamas naujas virtualias pažintys. Vieniems – tai puiki galimybė susipažinti su naujais žmonėmis, susirasti naujų draugų, kitiems – tai savotiška galimybė, leidžianti išsivaduoti iš kompleksų, nepilnavertiškumo jausmo ir taip bendraujant virtualioje erdvėje atsiverti prieš kitus. Tai mums suteikia galimybę internete fiksuoti unikalią sakytinę ir rašytinę kalbą. Šio rašto darbo objektas yra lietuviškose pokalbių svetainėse atsispindinti pasisveikinimo ir atsisveikinimo raiška. Nors galime teigti, kad bendravimas įvairiuose pokalbių svetainėse yra dalinai anonimiškas, nes yra pasirenkami slapyvardžiai, dalyvių amžius ir panašiai, tačiau dauguma svetainių lankytojų yra palyginti jauni žmonės.

Remiantis empirine patirtimi iškeliama hipotezė, kad jauni žmonės, bendraudami įvairiuose internetinėse pokalbių svetainėse, dažnai vartoja specifines, pačių susikurtos kalbos etiketo formules, kurios labai dažnai neatitinka literatūrinės, dalykinės kalbos taisyklių, normų. Mūsų pasirinkto darbo tikslas – suklasifikuoti įvairiuose interneto pokalbių svetainėse vartojamas kalbos etiketo formules: pasisveikinimus ir atsisveikinimus. Taip pat aptarsime jų raišką.

Darbe bus plačiau aptariama ir atsižvelgiama į pasisveikinimų ir atsisveikinimų vartosena bei jų raiškos įpatumus.

2 LDB objektas: „Pasisveikinimo semantika ir raiška /“ (LT-LDB-0001:J.04~2006~1367155266136)

Pasisveikinimas – galime teigti, kad tai iš esmės yra pagarbos ir draugiškumo ženklas kitam asmeniui, jis turbūt labiausiai paplitęs mūsų gyvenimo paprotys. Dažniausiai pasisveikinimu ir yra pradedamas beveik kiekvienas pokalbis susitikus, paskambinus, susipažįstant internete... Todėl pirmoji mūsų mintis, apsilankius pokalbių svetainėse ir turėtų būti būtent pasisveikinimas – tai juk tam tikra ryšio užmezgimo su adresatu formulė. Tai juk dar vienas būdas adresantui atkreipti adresato(-ų) dėmesį į save.

Mūsų gimtojoje kalboje yra nemažai pasisveikinimo formų. Didžioji dalis Europos tautų pasisveikinimui yra apibendrinę dvejopas frazes: 1) linkinčias gero tam tikru paros metu (laba diena); 2) linkinčias sveikatos (sveiki)3. Šiuolaikinis jaunimas bendraudamas internetinėse pokalbių svetainėse vargu ar atkreipia dėmesį, kad frazėmis labas rytas, laba diena, labas vakaras jam linkima gero, malonaus ryto, dienos ar vakaro. Kartais pokalbių svetainėse sveikinamasi ir vartojant galininko linksnį: labą rytą, labą dieną, labą vakarą. Remiantis empirine patirtimi galime teigti, kad bendraujant dažniau sutinkama familiarų atspalvį turinčių pasisveikinimų: labas rytelis, laba dienelė, labas vakarėlis, nes jeigu adresatas mums kelia simpatija, tokiu pasisveikinimu norima užmegzti glaudesnį ryšį. Visos išvardintos pasisveikinimo formos yra taisyklingos, bet vartotinos atsižvelgiant į situaciją, kurioje mums tenka bendrauti. Su draugu, artimu, patinkančiu ar pažįstamu žmogumi sveikinamasi nuoširdžiau ir šilčiau, negu su mažai pažįstamu žmogumi.

 • Lietuvių kalba Kursiniai darbai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Lukas
 • 13 puslapių (2821 žodis)
 • Universitetas
 • Lietuvių kursiniai darbai
 • Microsoft Word 46 KB
 • Pasisveikinimų atsisveikinimų raiška pokalbių svetainėse
  10 - 7 balsai (-ų)
Pasisveikinimų atsisveikinimų raiška pokalbių svetainėse. (2015 m. Rugsėjo 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/pasisveikinimu-atsisveikinimu-raiska-pokalbiu-svetainese.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 00:12