Pasitikėjimas ir bendravimas derybose


Įvadas. Pasitikėjimas. Kodėl žmonės nepasitiki savimi? Pasitikėjimo savimi ūgdymas. Pasitikėjimo ir bendravimo ryšys. Pasitikėjimas – verslas ir ekonomika. Pasitikėjimas ir derybos. Pasitikėjimas kita derybų puse. Atminties tipai. Išvados. Literatūra.


Jausmai – pasitikėjimas ir bendradarbiavimas. Jeigu susitiktų 2 tokias pačias žinias turintys žmonės ir pradėtų ginčytis dėl vieno konkretaus dalyko? Faktas - ginčo nelaimės nei viena pusė, o apie kompromisą išviso negalima kalbėti. Tokiose situacijose pradeda žaisti žmogaus psichologija, hormonai, jausmai. Tas, kuris labiau savimi pasitikės, bus stipresnis ir patikimesnis kito žmogaus atžvilgiu. Net nesuprasdamas žmogus savo vidiniu jausmu, emocija, tai perteikia realybėje. Pokalbyje, konflikte, ginče tai didesnis ginklas nei žinios. Kartais ginčą gali laimėti tas, kuris visiškai neteisus, bet tai parodo, kad jis laimėjo ne žinių kovą, o jausmų.

Kaip įgauti pasitikėjimą ir kokios gali būti nepasitikėjimo savimi priežastys.

Pasitikėjimas savimi šiandieninėje visuomenėje yra šiek tiek perkreiptas. Daugelis pasitikėjimą savimi įgauna tuomet, kai pasijaučia kuom nors geresnis už kitus: turi daugiau pinigų, vairuoja geresnę mašiną, atrodo geriau ir tt. Bet pasitikėjimas savimi yra kur kas daugiau nei tiesiog buvimas geresniu. Pradžioje reikia ištyrinėti, koks žmogaus mąstymas naikina pasitikėjimą savimi?

Kaip matome didžiausia problema yra nuolatiniai pasiteisinimai ir perfekcionizmo siekimas. Bet iš kur gimsta tas pasitikėjimas savimi, koks yra tikrasis pasitikėjimas savimi ir kodėl žmogui jis reikalingas? Čia jau yra sunkesni klausimai, nes nekalbama apie pasitikėjimą, kuris gimsta iš buvimo geresniu, kalbama apie tokį, kurį žmogus pats save įvertinęs įgauna.

Kalbant apie pasitikėjimą savimi, ne visada gaunasi taip, kaip norime. Kartais nepasitikėjimas savimi išryškėja tam tikrose situacijoje:

Keturi aktyvūs būdai pagal Steve Pavlina, kaip labiau pasitikėti savimi:

Pasitikėjimas ir bendravimas turi nuolatinį ryšį. Niekuomet nebus taip, kad žmogus kuris nepasitiki savimi gerai sutars su savimi pasitikinčiu žmogumi. Juk jei nemoki pasitikėti savimi, kaip pasitikėsi kuom nors kitu? Darvinas rašė, jog bendradarbiaujantiems žmonėms sekasi daug geriau negu kitoms žmonių grupėms. Todėl reikia ne tik išmokti, kaip pasitikėti savimi, reik žinoti kokia pasitikėjimo savimi reikšmė žmogui.

Paprastas žaidimas vadinamas „Ultimatumu“ parodo, kokia yra pasitikėjimo kitu reikšmė, ir esminį skirtumą tarp pasitikėjimo savimi ir buvimo geresniu už kitą. Žaidimo esmė, kad 2 asmenys turi pasidalinti 2000EU ir vienas žmogus siūlo , kaip tuos pinigus pasidalinti. Kitas žaidėjas siūlymą priima arba atmeta. Jei pasako ne, pinigų negauna nei vienas. Šiame žaidime egzistuoja du variantai:

Pirmu atveju jeigu žmonės tikrai vienas kitu pasitiki jie pasidalins po lygiai (1000EU). Tokiu atveju abi šalys taps laimingos

Antru atveju suma bus nelygi, naudai to, kuris siūlo ir pasitikėjimas bus atmestas, dėl norėjimo būti geresniu. To pasekmė: Nei viena šalis negauna pinigų.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 79 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2650 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaidas
  • Pasitikėjimas ir bendravimas derybose
    10 - 3 balsai (-ų)
Pasitikėjimas ir bendravimas derybose. (2016 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasitikejimas-ir-bendravimas-derybose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:31
×