Pasitikėjimas savimi skaidrės (2)


Įvadas. Nepasitikėjimas savimi. Kas išugdo pasitikėjimą savimi? Aplinkybės, kurios veikia savęs vertinimą. Kodėl taip svarbu save vertinti? Jei žmogus neišmoksta savęs teigiamai vertinti susidaro ydingas ratas. Pasitikėjimo savimi vystymo strategijos. Pasitikėjimą savimi sustiprina. Pasitikėjimą savimi mažina. Išvada.


Nepasitikėjimas savimi atsiranda dar vaikystėje, kuomet tėvai daug ką padaro už vaiką, norėdami jam pagelbėti, geriau ar greičiau padaryti arba tiesiog norėdami sutaupyti laiko. Tokiu būdu užslopinama vaiko iniciatyva ir yra labai daug šansų, kad toks žmogus bus nesavarankiškas ir nepasitikintis savimi, be iniciatyvos, tingus ir vangus.

Nepasitikėjimas savimi yra iliuzija. Tokio dalyko nėra. Tai tik visuma blokų ir ribojančių įsitikinimų, kuriais nuostabus žmogus yra apsistatęs. Pvz. paklausus vaikų darželyje kas moka dainuoti, visi pakels rankas. Paklausus to paties penktokų – pakils tik pusė rankų, o paklausus abiturientų, gal tik vienas kitas pakels rankas. Tai reiškia, kad augdami mes išmokstame save riboti bei atmesti gerąsias savo savybes.

Jei žmogus neišmoksta savęs teigiamai vertinti susidaro ydingas ratas.

Pasitikėjimo savimi trūkumas Nelaimingas asmeninis gyvenimas Neveiklumas Iškreiptas savęs ir kitų matymas.

Tobulybės siekimas; 2) Ankstesnės klaidos; 3) Kitų žmonių tikslų siekimas; 4) Patirties stoka; 5) Pesimizmas.

Žmogaus pasiekti rezultatai tiesiogiai proporcingi pasitikėjimui savimi – ir tai yra dėsnis.  .

  • MS PowerPoint 64 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (773 žodžiai)
  • Universitetas
  • Grete
  • Pasitikėjimas savimi skaidrės (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Pasitikėjimas savimi skaidrės (2). (2017 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasitikejimas-savimi-skaidres-2.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 15 d. 22:03
×