Pasitikėjimas savimi skaidrės


Įvadas. Pasitikėjimas savimi. Kodėl žmogui svarbu pasitikėti savimi. Nepasitikėjimo savimi susiformavimas. Nepasitikėjimo savimi priežastys. Kas trukdo pasitikėti savimi. Silpnos savigarbos požymiai. Pasitikėjimo savimi kėlimas. Išvados.

Gyvenime pasiekia daugiau; Nebijo būti savimi; Sulaukia pagarbos iš kitų, nes gerbia pats save; Supranta, jog svarbu įgyvendinti savo, o ne kitų lūkesčius; Neprivalo niekam nieko įrodinėti; Būdamas sąžiningas sau tampa laimingesniu.

Nuo to, kaip žmogus pažįsta ir vertina save, priklauso jo veiklos sėkmė, kasdieninis elgesys ir santykiai su artimaisiais. Šiandieniniame pasaulyje daugelis žmonių beveik nesidomi savimi, nesigilina į savo vidinį pasaulį, nesistengia save pažinti ir vertinti. Būtent dėl netinkamo savęs vertinimo žmonės dažniausiai būna nepatenkinti savimi, nesiekia savęs nei keisti, nei tobulinti.

Žmogus išsiugdo nepasitikėjimą savimi: kai jį žemina suaugusieji, pasitikėjimo jausmas sumažėja, tačiau kiti žmonės nebūtinai yra teisūs. Neturintys savigarbos patiki kitų nuomone labiau nei savąja, o tai ir sukelia nepasitikėjimo savimi problemą. kai yra lyginamas su kitais žmonėmis. kai slepia savo jausmus, nes nenori girdėti tų pačių užuojautos frazių. Ilgainiui pradeda slopinti savo jausmus, neturi kam išsipasakoti, jaučiasi nesuprastas.

Kai nuolat girdi įžeidinėjimus, kai patiria fizinį ar lytinį smurtą, kai nuvilia žmonės, kuriais tikima, kai vadovaujamasi posakiu ,,jeigu..’’ (,,jeigu turėčiau ilgas kojas ir šviesius plaukus, man tikrai geriau sektųsi’’). Visos tokios svajonės niekur neveda, kadangi dažnai susikoncentruojama į dalykus, kurių neįmanoma pakeisti ir taip daroma žala sau.

Žmogus nemėgsta komplimentų (tiki, kad iš jo šaiposi, gailisi ar nori pamaloninti – netiki komplimento nuoširdumu); Nemėgsta ,,geresnių’’ už save (nusipelniusiam pagyrimo pasako, ką nors bloga ar jį pažemina); Mano, kad vienintelis pasaulyje turi blogų minčių (visada yra kankinamas gėdos ir kaltės jausmo); Nemėgsta savo išvaizdos (,,tyčiojasi’’ iš savęs, niekada nepasako apie save gero);.

  • MS PowerPoint 131 KB
  • 2016 m.
  • 26 puslapiai (2118 žodžiai)
  • Jolanta
  • Pasitikėjimas savimi skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Pasitikėjimas savimi skaidrės. (2014 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasitikejimas-savimi-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 10:43
×