Pasitikėjimo savimi ugdymas


Įvadas. Temos aktualumas Pasitikėjimas savimi (ar tiesiog savigarba) yra vienas svarbiausių socialinių įgūdžių. Darbo tikslas Išanalizuoti kaip ugdomas pasitikėjimas savimi. Kas yra pasitikėjimas savimi? Populiariausias ir dažniausiai vartojamas pasitikėjimo savimi apibrėžimas yra šis Pasitikėjimas savimi – tai požiūris. Savimi pasitikintys žmonės tiki savo galimybėmis. Pasitikėjimo savimi formavimasis. Dauguma mokslininkų sutinka. Su kiekvienu išgirstu draudimu ar sulaukta kritika mūsų pasitikėjimas savimi mažėja. Nepasitikėjimo savimi priežastys. Kai žmogaus darbas ir gyvenimas ne jo paties pasirinktas. Nepasitikintys savimi žmonės itin susirūpinę aplinkinių vertinimu. Pasitikėjimą žlugdantys modeliai. „Viskas arba nieko“ „Žiūrėjimas pro juodus akinius“ „Negaliu bandyti. Nepasitikinčio savimi žmogaus bruožai. Dažnas gėdos ir. Pasitikinčio savimi žmogaus charakteristikos. Kalbos emocionalumas, reiškiantis atvirumą. Pasitikėjimo savimi ugdymo būdai. Pabrėžkite savo stipriąsias puses. Nepasiduokite pralaimėjimo jausmui – išbandykite ką nors kita. Kalbėkite su. Įvertinkite save. Išmokite įvertinti save savarankiškai. Žiūrėkite į gyvenimą ir į save paprasčiau. Laikysena ir judesiai. Nepasitikintis savimi žmogus elgiasi ir juda nervingai. “Sėkmės žurnalas”. Bodo Schaferio knygoje „Manis, arba pinigų abėcėlė” patariama rašyti sėkmės žurnalą. Išvados. Pasitikėjimu savimi laikomas žmogaus pozityvus požiūris į save. Literatūros sąrašas. Dėkojame, kad išklausėte! ?

Darbo tikslas: Išanalizuoti kaip ugdomas pasitikėjimas savimi. Darbo uždaviniai: Išanalizuoti pasitikėjimo savimi sąvoką; Pasitikinčio ir nepasitikinčio žmogaus bruožai; Pateikti metodus, kaip stiprintipasitikėjimą savimi.

Dauguma mokslininkų sutinka su nuomone, kad ši savybė pradeda formuotis ankstyvoje vaikystėje, ir didžiausią įtaką mūsų pasitikėjimui savimi daro tėvai. Tėvų požiūris į vaiko poelgius bei mažojo pažinimas yra vieni svarbiausių veiksnių, formuojančių augančios asmenybės vertybes, požiūri į save ir kitus.

Pasitikėjimu savimi laikomas žmogaus pozityvus požiūris į save, į tai ką jis atlieka, taip pat ir į kitus žmones. Šis savybė pradeda formuotis jau vaikystėje, o tam įtakos turi šeima. Išskiriami pagrindiniai nepasitikinčio savimi žmogaus bruožai, tokie kaip drovumas, neryžtingumas, savikritiškumas ir nuvertinimas, baimė. Atvirkščiai nei pasitikėjimo savimi stokojantis žmogus, pasitikintis žmogus pasižymi tokiomis charakteristikomis kaip ryžtingumas, rizika, gebėjimu pasipriešinti ir kt. Žmogaus pasitikėjimui ugdyti siūloma daugybė įvairiausių būdų, tokių kaip: sėkmės žurnalas, laikysenos tobulinimas, savęs analizavimas, nepasidavimas ištikus nesėkmei, savęs pagyrimas ir kt.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 951 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (1235 žodžiai)
  • Emilija
  • Pasitikėjimo savimi ugdymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Pasitikėjimo savimi ugdymas. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasitikejimo-savimi-ugdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 17:04
×