Paskolos ir jų tipai


Paskolos ir jų tipai.


Paskolas, kurios grąžinamos lygiomis dalimis. Jos grąžinamos periodiškai mokant pastovią sumą, kurią sudaro grąžinamos paskolos dalis ir mokamų palūkanų dalis.

Vienkartinio grąžinimo paskolas. Visa paskola arba didesnioji jos dalis grąžinama pasibaigus paskolos terminui.

Paskolas su fiksuotąja palūkanų norma. Palūkanos nekinta nuo paskolos išdavimo iki jos sugrąžinimo.

Paskolas su kintamąja palūkanų norma. Palūkanų norma kinta priklausomai nuo rinkos palūkanų..

Sindikuotas paskolas. Ji pasireiškia tuom, kad ji išduodama tada kai vieno banko galimybės neleidžia išduoti reikiamos pinigų sumos ir tokiu atveju keletas bankų skolina klientui reikiamą pinigų sumą.

Norint gauti paskolą iš pasirinkto banko, reikia pateikti tokius dokumentus:

Gaunant paskolą, kurios užstatas yra lėšos, esančios banke, procedūros yra paprastesnės.

Pirmiausia reikia sumokėti mokesčius, kuiuos pateikia bankas.Tada yra įvertinama kliento finansinę būklę bei pateiktas verslo planas ir yra priimamas sprendimas dėl paskolos suteikimo. Klientas sumoka bankui administravimo mokestį, sudarantį 0.3 - 1,5 % nuo suteikiamo kredito dydžio.

savo ir savo sutuoktinio(-ės) pasų kopijas;

notariškai patvirtintą savo ir savo sutuoktinio sutikimą įkeisti iš banko paskolos perkamą būstą;

pasirašyti trišalę būsto pirkimo - pardavimo sutartį;

Vartotojiškos paskolos privatiems asmenims pasižymi tuom, kad yra astovios palūkanos, fiksuoti mokėjimai, greitai priimamas banko sprendimas , paskolai gauti nereikia užstato , taip pat patogu grąžinti paskolą. Mažiausia paskolos suma – 1 000 Lt. Didžiausia paskolos suma – 20 000 Lt. Paskolos terminas yra nuo 3 iki 12 mėn. Metinės palūkanos sudaro 16 %. Paskola išduodama litais.

Gavus teigiamą atsakymą, reikia pateikti šiuos dokumentus:

sutarčių kopijas, jei turite finansinių įsipareigojimų kitoms finansų institucijoms;

studijų įmokoms mokėti, jeigu jos nebuvo sumokėtos valstybės lėšomis;

Paskola studijoms užsienyje skiriama vienam semestrui. Studentas, norintis gauti šią paskolą, turi studijuoti Lietuvos universitete ir turėti užsienio mokyklos sutikimą.

Pirmenybė gauti paskolą prioriteto tvarka teikiama studentams:

mokantiems už studijas visą kainą.

dėl gimdymo – nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiui;

Klientas turi dirbti stabiliai veikiančioje įmonėje, stabilų pajamų šaltinį ir banko sąskaitą, kurioje paskolos grąžinimo ir palūkanų mokėjimo dieną turi būti užtikrinta pakankama pinigų suma mokėjimui atlikti.

Klientui turi būti pasibaigęs bandomasis laikotarpis darbovietėje.

  Būstui rekonstruoti arba remontuoti (apdailai).

  Būstui statyti ir aplinkai sutvarkyti.

Gali būti vertinamos ir nesusituokusių asmenų pajamos. Tuo atveju, asmuo, kurio pajamos sumuojamos, privalo laiduoti už paskolą, o už paskolą įsigyjamo nekilnojamojo turto nuosavybė gali būti įforminta kaip bendroji nuosavybė.

40 metų, jei paskola skirta žemės sklypui pirkti, būstui pirkti, statyti, rekonstruoti ir būsto amžius yra ne senesnis kaip 10 metų ar yra Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos senamiestyje ar centre, nepriklausomai nuo turto amžiaus;

30 metų, jei paskola skirta būstui pirkti, statyti ar rekonstruoti ir būsto amžius yra senesnis kaip 10 metų ir nėra Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos senamiestyje ar centre;

20 metų, jai paskola suteikiama būstui remontuoti (apdailai), aplinkai tvarkyti;

Paskolos, skirtos butui daugiabučiame blokiniame ar dalinai blokiniame gyvenamajame name pirkti, remontuoti ar rekonstruoti, terminas apskaičiuojamas pagal formulę: būsto amžius + paskolos terminas .

Minimali paskolos suma – 10.000 litų, arba ekvivalentas JAV doleriais/eurais. Paskolų komitetas savo įgaliojimų ribose gali patvirtinti ir mažesnę paskolos sumą. Paskolos suma neturi viršyti paskolos sumos ir nekilnojamojo turto rinkos vertės ar kainos (priklausomai, kuri iš jų yra mažesnė) santykio.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3442 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ugnelakys
  • Paskolos ir jų tipai
    10 - 9 balsai (-ų)
Paskolos ir jų tipai. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/paskolos-ir-ju-tipai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:27
×