Paskolos sutartis


Paskolos sutarties pavyzdys. Paskolu sutarciu tipai. Paskolos sutarties samprata. Kreditavimo sutartis referatas. Kursinis kredito sutartis. Kursinis kredito sutarciu saliu analize. Paskolos sutartis konspektai. Teises skaidres sutartis. Kreditavimo sutarties objektas. Paskolos sutarčių tipai.

Įvadas. Sutarties samprata. Paskolos sutarties sudarymo tvarka. Paskolos sutarčių rūšys. Palūkanų mokėjimo tvarka. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Paskolos sutarties tema yra aktuali. Kasmet vis daugiau ir daugiau žmonių ima paskolas iš bankų naujam būstui, automobiliui, studijom ir t. T. Sudaryti įvairias sutartis – natūralus kasdienio gyvenimo reiškinys. Tad atrodytų, sutarties reikšmė nėra didelė. Tačiau tokia išvada būtų neteisinga ir nepagrįsta. Sutarties institutas nepaprastai svarbus tiek pavieniam asmeniui, tiek visai visuomenei ir valstybei. Sutartis yra visos visuomenės ir valstybės egzistavimo ir funkcionavimo sąlyga. Tik už “visuomenės ribų” atsidūręs asmuo galėtų neigti sutarties reikšmę. Visuomenės nariui sutartis yra viena iš jo egzistavimo visuomenėje ir saviraiškos joje priemonių. Pirmiausiai sutartis yra teisinė civilinės apyvartos išraiška ir forma. Be jos negalima įsivaizduoti rinkos egzistavimo galimybių, nes nebūtų įmanomi prekių ir paslaugų mainai tarp valstybių, fizinių ir juridinių asmenų. Paskolos sutartimi viena šalis (paskolos davėjas) perduoda kitos šalies (paskolos gavėjo) nuosavybėn pinigus arba rūšies požymiais apibūdintus suvartojamuosius daiktus, o paskolos gavėjas įsipareigoja grąžinti paskolos davėjui tokią pat pinigų sumą (paskolos sumą) arba tokį pat kiekį tokios pat rūšies ir kokybės kitų daiktų bei mokėti palūkanas, jeigu sutartis nenustato ko kito. Taigi, paskolos sutarties sudarymo teisinės pasekmės pasireiškia tuo, jog paskolos sutarties objektas pereina paskolos gavėjo nuosavybėn. Darbo tikslas: pateikti paskolos sutarties sampratą, sudarymo bei vykdymo ypatumus.

Paskolos sutarties tema yra aktuali. Kasmet vis daugiau ir daugiau žmonių ima paskolas iš bankų naujam būstui, automobiliui, studijom. Tik už visuomenės ribų atsidūręs asmuo galėtų neigti sutarties reikšmę.

Paskolos sutartimi viena šalis (paskolos davėjas) perduoda kitos šalies (paskolos gavėjo) nuosavybėn pinigus arba rūšies požymiais apibūdintus suvartojamuosius daiktus, o paskolos gavėjas įsipareigoja grąžinti paskolos davėjui tokią pat pinigų sumą (paskolos sumą) arba tokį pat kiekį tokios pat rūšies ir kokybės kitų daiktų bei mokėti palūkanas, jeigu sutartis nenustato ko kito (ck. 870 str. p. ). Taigi, paskolos sutarties sudarymo teisinės pasekmės pasireiškia tuo, jog paskolos sutarties objektas pereina paskolos gavėjo nuLietuvos respublikos civilinio kodekso. 154 straipsnis nustato tokį sutarties apibrėžimą: sutartis yra dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę . Esminis sutarties, kaip susitarimo, požymis yra šalių ketinimas sukurti tarpusavio teises ir pareigas. Kita vertus, sutartis yra sandoris, kuriam taikomos dvišalius ir daugiašalius sandorius reguliuojančios normos.

Tiksliai turi būti vykdomos visos sutarties sąlygos. Netinkamas sutarties vykdymas, pavyzdžiui, palūkanų nemokėjimas, taip pat reiškia sutarties pažeidimą. Sutarties nesilaikymas ar kitoks pažeidimas lemia civilinę atsakomybę arba suteikia teisę reikalauti taikyti kitus gynimo būdus – įvykdyti prievolę natūra, uždrausti atlikti tam tikrus veiksmus.

Sudarytos sutarties šalys negali vienašališkai atsisakyti. Atrodytų, šis draudimas prieštarauja valios teorijai ir sutarties laisvės principui: pripažįstant, kad šalis sutartį sudaro laisva valia, reikėtų pripažinti, kad laisva valia ji gali sutarties ir atsisakyti. Tačiau būtent toks samprotavimas yra ydingas, nes prieštarauja ir valios teorijos esmei, ir sąžiningumo bei teisingumo principui. Sutartis sudaroma tik suderinta šalių valia ir gali būti nutraukta tik abiejų šalių susitarimu, Suderinta jų valia. Vienašališkai atsisakyti sutarties būtų nesąžiningas ir neteisingas elgesys, pažeidžiantis kitos šalies teises ir interesus.

Sutarties šalių teises ir pareigas nustato teisė ir pačios šalys. Sutarčių teisė yra sudedamoji privatinės teisės dalis, todėl dauguma jos normų dispozityvios.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (3147 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gitana
  • Paskolos sutartis
    8 - 1 balsai (-ų)
Paskolos sutartis. (2011 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/paskolos-sutartis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 04:47
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo