Paskolų suteikimo ir gražinimo principai


Paskolų išdavimo ir grąžinimo procedūros. Paskolų grąžinimo ir palūkanų mokėjimo kontrolės procedūros. Paskolos ir palukanos referatas. Paskolu suteikimo principai. Dnb bankas referatas. Paskola referatas. Paskolos mokejimo forma. Paskolu grazinti negaleje. Pagrindiniai kreditų suteikimo principai. Kursinis darbas- paskolos, ju suteikimas.

Paskolų suteikimo ir grąžinimo principai. Pagrindinės sąvokos. Bendra kreditavimo samprata. Paskolos klasifikavimo požymiai. Paskolų grąžinimo procesas ir vykdymo kontrolė. Paskolos grąžinimo procesas. Palūkanų politika ir jos įgyvendinimas. Paskolos išdavimo, grąžinimo ir palūkanų mokėjimo kontrolė. Literatūra. Temos papildoma medžiaga. Kreditavimo produktai. Vartojimo kreditai fiziniams asmenims. (pagal žemės ūkio banko paslaugų žinyną).

Antrinė paskola - toks susitarimas, kai bankas išduoda paskolą klientui, o kita šalis padeda depozitą į banką kaip garantiją.

Akceptas - sutikimas apmokėti atsiskaitomuosius prekių ar paslaugų suteikimo dokumentus, vekselius, čekius arba mokbanko akceptas – tai atskira kredito rūšis, kai bankas pagal sudarytą sutartį atstovauja savo klientui - įmonei ir per visą šį laikotarpį akceptuoja kliento vardu išrašytus pervedamuosius vekselius.

Debitorius - juridinis ar fizinis asmuo (skolinininkas), įsiskolinęs už suteiktą produkciją ar pasiskolinęs daiktą ar pinigus iš kito asmens su prievolę juos gražinti (sumokėti) sutarta tvarka.

Depozitas - pinigų ar vertybinių popierių indėlis į banko sąskaitą saugoti ir naudoti terminuotą ar neterminuotą laikotarpį.

Depozitas - piniginis ar vertybinių popierių įnašas, kuris gali būti grąžintas pasikeitus prievolės subjektui ir sąlygoms.

Diskontas - apmokėjimas pateikėjui skolos dokumento vertės, kurią bankas jam išmoka, atskaitęs skolinimosi procentus už laiką, kuris dar liko iki skolos grąžinimo, ir atlyginimą už skolos aptarnavimą (maržą).

Diskontas - investicijų būsimosios ir einamosios verčių skirtumas, susidaręs per diskontavimo laikotarpį.

Fak­to­rin­gas -fi­nan­sa­vi­mo pa­slau­ga, ku­rią tei­kia įmonės fak­to­riai (fak­to­rin­go įmonės), glau­d˛iai su­si­ję su ban­kais ar­ba pa­tys yra ban­kai ar jų fi­lia­lai.

Faktoringo sutartis - kai viena šalis (įmonė faktorius toliau vadinamas finansuotoju) perduoda arba įsipareigoja perduoti kitai šaliai (klientui) pinigus mainais už kliento (įmonės pardavėjo) piniginį reikalavimą, susijusį su prekių pardavimu, darbų atlikimu ar paslaugų teikimu, trečiajam asmeniui (skolininkui), o klientas perleidžia arba įsipareigoja perleisti finansuotojui piniginį reikalavimą skolininkui (finansavimas su sąlyga perleisti piniginį reikalavimą) ir mokėti sutartyje nustatytą atlyginimą (pagal civilinio kodekso. 903 straipsnį).

Fondai (depozitai), kurios bankai gauna iš savo klientų, daugiausia yra naudojami, finansuojant vartotojų paskolas, verslo paskolas ir paskolas nekilnojamajam turtui įsigyti.

Forfeitingas (atsisakymas nuo teisių) – tai viena iš eksporto kredito formų, perkant vekselius ar kitus skolos reikalavimus. Taip atliekama komercinio kredito transformacija į bankinį.

Garantijos. Bankas teikia garantijas trečiajai šaliai, kad jis įvykdys savo kliento įsipareigojimus, jeigu klientas negalės to padaryti.

  • Microsoft Word 59 KB
  • 2012 m.
  • 34 puslapiai (7490 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paskolų suteikimo ir gražinimo principai
    10 - 1 balsai (-ų)
Paskolų suteikimo ir gražinimo principai. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/paskolu-suteikimo-ir-grazinimo-principai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 08:48
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo