Paslaugų logistika


Turinys. Paslaugų logistika. Literatūra.


Logistika kaip sąvoka nėra itin sena, tačiau pasaulyje logistikos paslaugos yra žinomos ne vieną šimtmetį. Dažniausiai išgirde žodį logistika pagalvojama kaip krovinio pervežima iš vienos vietos į kitą. Pasigilinę į šią tema suvokiame, kad tai daugiau nei galejome pagalvoti. Todėl norint suprasti kas yra paslaugų logistika pirmiausiai reike susipažinti su pagrindine sąvoka. R. Minalgos (2009) logistikos veiklos tikslo apibrežimas – optimizuoti logistikos pajėgumą su jo komponentais – logistikos paslaugomis ir logistikos kaštais. Dar vienas autorius H.B. Dinitzen, D. Bohlbro (2010) jį apibrežė kaip tikslą užtikrinti įmonės konkurencingą poziciją versle ir rinkoje. Šis tikslas pasiekiamas valdant materialinius srautus tenkinant sąlygas: pristatyti mažiausiomis išlaidomis konkrečiam pirkėjui reikiamos kokybės ir reikiamo kiekio produktus reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje. Dauguma autorių logistikos tikslus apibrežia skirtingai, bet visur slypi ta pati mintis, kuri tikliausiai apibrežia logistika - tai įvairių koordinavimo, planavimo įgyvendinimo veiksnių visuma, kuri užtikrintų įmonės veiklos veiksmingumą tuo pat metu užtikrindama klientų aptarnavimą geriausiomis sąlygomis. Taigi susipažinus su bendru logistikos apibrežimu galima gilintis į paslaugų logistiką.

Paslaugų logistika susjusi ne tik su suteikiamomis paslaugomis, bet ir su jų atlikimo kokybe, kaina ir svarbiausia klientais. Kadangi įmonės įkuriamos ne klientų, bet dėl jų, todėl yra būtina kaip įmanoma pagerinti klientų aptarnavimą.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1298 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rusnė
  • Paslaugų logistika
    10 - 3 balsai (-ų)
Paslaugų logistika. (2019 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/paslaugu-logistika.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 05:53
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema