Paslaugų Marketingas referatas


Gamybos koncepcija. Prekės koncepcija. Marketingo aplinka. Paslaugų paketas. Paslaugos gyvavimo ciklas.


Paslaugų apibrėžimų yra daug ir įvairiu bet visos teigia,kad paslaugą yra veikla arba veiklos procesas. Tad galima manyti,kad paslaugą yra susidedanti iš eilės daugiau ar mažiau neapčiuopiamų veiksmų

Net marketinga galima aiškinti kaip ekonomini procesą, ir kaip valdymo funkiciją. Daugeli literatūroje įvairus marketingo aiškinimų.

Priimto paslaugos apibrėžimo nėra. Kiekvieno marketingo ar ekonomikos literatūroje paslaugos apibrėžimas ribotas. Paprastai akcentuojama kelios ar kelios paslaugų savybės, kurias laiko universaliomis. Tokiomis laikomos :

Marketingo koncepcijos elementai lemia galutinę įmonės sėkmę. Pagal marketingo koncepciją, būtina pardavimo ir pelno sąlyga – dėmesys klientui ir vertės jam sukūrimas.

Ryšių su klientais vadyba – tai marketingo tipas, kai netiesiogiai primenama pirkėjui, kad produktas ar paslauga jam yra pažįstama ir jam reiktų pabandytį produktą. Tokiam tipui galima priskirti akcijas parduotuvėje bei degustacijas.

Marketingo komplekso elementai t.y. Prekė, kaina, pasiskirtymas, rėmimas.

Svarbiausias marketingo komplekso sprendimų ir veiksmų bruožas yra, kad jie priklauso įmonės kompetencijai. Visa veikla, susijusi su marketingo komplekso įgyvendimui, vyksta marketingo aplinkoje.

Pagrindinė įmonės sėkmė yra suteikiamų paslaugų kokybė. Paslaugų vartotojai vertina ne tik pačią paslaugą, jos procesą, bet ir paslaugos rezultatą t. y. paslaugos kokybę. Kadangi didėja vartotojų poreikiai ir lūkesčiai, įmonės turi nuolat tobulinti ir tirti paslaugų naujovę ir kokybę.

Galvoti galima, kad apibūdinti paslaugų kokybę yra itin sudėtinga. Ją gali lemti ne tik vartotojo, bet ir paslaugos teikėjo suvokimas apie paslaugos kokybę. Nors paslaugų kokybė turi svarbią reikšmę tiek vartotojui, tiek paslaugų tiekėjui.

Kai ir buvo minėta, kad priimto vieno paslaugos apibrėžimo nera. Paprastai akcentuojama kelios ar kelios paslaugų savybės, kurias laiko universaliomis. Tokiomis laikomos :

Paslaugų paketas apibrėžiamas kaip paslaugų, kurias gali gauti vartotojas, kreipdamasis į konkretų paslaugos teikėją dėl konkretaus poreikio patenkinimo, rinkinys.

Pagrindinė įmonės sėkmė yra suteikiamų paslaugų kokybė. Paslaugų vartotojai vertina ne tik pačią paslaugą, jos procesą, bet ir paslaugos rezultatą t. y. paslaugos kokybę. Kadangi didėja vartotojų poreikiai ir lūkesčiai, įmonės turi nuolat tobulinti ir tirti paslaugų kokybę.

  • Marketingas Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (2115 žodžiai)
  • Universitetas
  • Radvile
  • Paslaugų Marketingas referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Paslaugų Marketingas referatas. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/paslaugu-marketingas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 10:55
×