Pastato elektros tiekimo iš dviejų šaltinių schemos sudarymas


Laboratorinis darbas pastato elektros tiekimo iš dviejų šaltinių schemos sudarymas. Įrenginiai ir kompiuterinės programos. Darbo tikslas. Užduotis. Įrenginiai ir kompiuterinės programos. Darbo eiga. Darbo rezultatai. Ataskaitos turinys. Išvados.


Darbo tikslas – sudaryti ir patikrinti elektros tiekimo pastatui schemą, kurioje yra prijungta viena linija iš elektros tinklų ir viena iš dyzelinio generatoriaus.

Patikrinti ar sudarytoje schemoje automatiniai jungikliai atitinka selektyvumo sąlygą, o kabeliai tinka pagal apkrovos srovę ir trumpuosius jungimus.

Naudojantis DOC kompiuterine programa vienlinijinės schemos principu sujungti savo nuožiūrą pasirinktą pastato su didesnėmis apkrovomis (pvz. daugiabutis namas, pramonės įmonė, administracinis pastatas) elektros tiekimo schemą, kurioje maitinimas būtų vykdomas dvejomis šynų sekcijomis. Prie pirmosios šynų sekcijos per automatinį jungiklį turėtų būti prijungtas žemos įtampos maitinimo šaltinis, kas atitiktų tiekimo liniją iš elektros tinklų. Prie kitos šynų sekcijos taip pat per automatinį jungiklį turėtų būti prijungtas maitinimas iš dyzelinio generatoriaus. Abi šynos turi būti sujungtos per skyriklį, kad nutrukus maitinimui iš elektros tinklo būtų galima atjungti dalį apkrovų.

Vienoje iš šynų pateikti jėgos ir apšvietimo apkrovas, kurios turi būti pateiktos išskaidytos į atskirus brėžinius (skydų brėžinius).

Sudaryti du scenarijus atvejams kai: 1) elektros energijos tiekimas normaliai vykdomas iš elektros tinklo (tada generatoriaus automatinis jungiklis išjungtas, o skyriklis tarp dviejų šynų sekcijų yra sujungtoje pozicijoje), 2) elektros energijos tiekimas iš elektros tinklo yra nutrukęs, bet energija tiekiama iš generatoriaus tik vienai, tiesiogiai prijungtai, šynų sekcijai (elektros tinklo šaltinio automatinis jungiklis turi būti atjungtas, skyriklis tarp dviejų šynų sekcijų atjungtas, automatinis jungiklis iš generatoriaus turi būti sujungtas).

  • Microsoft Word 329 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1159 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ed
  • Pastato elektros tiekimo iš dviejų šaltinių schemos sudarymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pastato elektros tiekimo iš dviejų šaltinių schemos sudarymas. (2021 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/pastato-elektros-tiekimo-is-dvieju-saltiniu-schemos-sudarymas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 12:29
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo