Pastato sistemų valdymas


Temos aktualumas. Praktinė darbo reokšmė. Darbo tikslas ir uždaviniai. Informacinių šaltinių , kuriais remiantis atliktas darbas , apžvalga. Aprašymo skyrius. Patalpos ir jai keliamų reikalavimų apžvalga. Automatizuotų garso bei vaizdo sistemų apžvalga. Projektavimo skyrius. Automatizuotų garso ir vaizdo sistemų projektavimas. Projekcinių ekranų parinkimas. Projektorių parinkimas. Valdymo procesorių parinkimas. Likusių įrengimų parinkimas. Technologijos ir darbo organizavimo skurius. Naudojamos medžiagos. Darbuotojų sauga ir aplinkosauga. Aplinkosaugos reikalavimai. Naudotos literatūros ir šaltinų sarašas. Darbo anotacija lietuvių ir anglų kalbomis.


Darbui pasirinktas vieno aukšto pastatas, susidedantis iš šešių audotorijų, dviejų parodų salių ir pagalbinių patalpų. Projektuojant buvo atsižvelgta į auditorijų dydį ir paskirtį. Atsižvelgiant į šiuos parametrus, buvo parinkti projektoriai, ekranai, garso sistemos, vaizdo ir garso signalų komutavimo ir apdorojimo įrenginiai. Taip pat parinktos minėtų sistemų bei auditorijų apšvietimo automatizuoto valdymo sistemos.

Praktinė darbo reokšmė. Daugeliu atveju sudėtingų sistemų valdymo problemą padeda išspręsti automatizacijos sistemos, apjungiančios visų sistemų valdymą į vieną sąsają, kuri lengvai suprantama net techniškai neišprususiam vartotojui. Automatizuoto valdymo sistemos padeda tausoti žmogiškuosius resursus, taupyti elektros energiją, supaprastina sudėtingų sistemų valdymo procesą.

Darbo tikslas ir uždaviniai. Peržvelkti informacijos šaltinius, apžvelgti, patalpas ir joms keliamus reikalavimus, apžvegti automatizuotas garso bei vaizdo sistemas ir jų sudedamasias dalis, parinkti automatizuotų garso ir vaizdo sistemų įrangą, suprojektuoti mokymo įstaigos auditorijų garso ir vaizdo sistemas bei šių sistemų automatizuotą valdymą, įrangos išdėstmą ir komutavimą pateiktį planuose bei schemose. Peržvegti įrangos montavimo būdus, elektrosaugą ir aplikosaugą.

Atliekant kursinį darbą buvo vadovaujamasi Elektros įrenginių įrengimo taisyklių galiojančiais reikalavimais:

Laidų ir kabelių parinkimui, įrenginių instaliavimui naudojau vadovėlius: G.Isoda „Elektros instaliacija” (2006) , ,,Elektros technologijos žinynas” (2008). Darbų organizavimo skyrius sudarytas remiantis Elektros įrenginių įrengimo taisyklėmis (2000), Elektros įrenginių bandymo normos ir apimtis (2001). Žmonių saugos ir aplinkosaugos skyrius parašytas, atsižvelgiant į Saugos taisykles eksploatuojant elektros įrenginius (2005). Atliekant grafinę kursinio projekto dalį buvo naudojami, pastato brėžiniai.

Labai svarbią naudojamos literatūros dalį sudarė įvairių firmų katalogai, reklaminiai bukletai, informaciniai leidiniai ir kita elektrotechninė literatūra.

Projektuojamas objektas yra vieno aušto mokymo įstaiga ,,VŠĮ Šaltinis“(patalpų planas). Didžiają patalpų dalį sudaro auditorijos ir parodų salės, objekte taip pat yra įrengtos personalo patalpos ir eksponatų saugyklos.

Vaizdinė informacija yra pati priimtiniausia ir daugiausiai informacijos suteikianti priemonė. Šiuo metu internete egzistuoja ne vienas vaizdo įrašas įvairia mokymosi tematika. Remiantis portal Mokausi.LT potencialių būsimų vartotojų apklausa, vaizdo infornacija bene lengviausiai suprantama bei greičiausiai įsisavinama mokymosi medžiaga. Efektyviam mokymo procesui reikia ne tik įdomios mokomosios medžiagos, bet ir kokybiškos įrangos mokomojai informacijai perteikti. Vaizdo informaciją dažnai lydi ir garso įrašai, todėl įranga turi gebėti kokybiškai atkurti ne tik vaizdo informaciją, bet ir garso įrašus ar pranešėjo kalbą tuo atveju jei yra naudojama balso stiprinimo įranga.

Rinkoje egzistuoja didelis projektorių pasirinkimas – NEC, Orion, Epson, Planar, ProjectionDesign, Hitachi, EIKI, Optoma, Benq ir kt.

Norint išgauti kokybišką projektoriaus atkuriamą vaizdą, būtina vaizdą projektuoti ant tyčia tam skirtų ekranų. Speciali ekranų paviršiaus danga turi tam tikrą atspindžio koeficintą, tuo užtikrindama tolygų, aiškų ir ryškų atkuriamą vaizdą.

Kitas labai svarbus informacijos perdavimo būdas- garso informacija. Siekiant atkurti garso įrašą kuo tikroviškiau, šiuolaikinėse garso sistemose naudojami gana sudėtingi tiek konstrukcine, tiek valdymo prasme prietaisai: skaitmeniniai garso signalų procesoriai, signalų skirstymo įranga, stiprintuvai su SSA (skaitmeninis signalų apdorojimas), garsiakalbiai su integruotais stiprintuvais ir SSA bei įvairių technologijų akustinės sistemos su integruotais stiprintuvais ir SSA. Gamintojai – AMC, Meyer sound, RCF, Toa, Martin audio, FBT, d&b audiotechnik, Work, InterM, L-acoustics, Bosch ir t.t.

Garso ir vaizdo signalų apdorojimo įrangą gamina- Extron, Kramer, AMC, Dynacord, Crestron, DBX, AVlink ir t.t..

Kotroliuoti visus šiuos įrengimus leidžia šiuolaikinės automatizuotos valdymo sistemos.

  • Microsoft Word 351 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (4669 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Pastato sistemų valdymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pastato sistemų valdymas. (2016 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/pastato-sistemu-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 02:10
×