Pastato vėdinimo sistemos projektavimas


Vedinimo sistemos aprasymas. Ksileno poveikis zmogui. Vedinimo kursinis darbas. Grindinio sildymo projektavimo diplominis darbas. Ventiliacijos sistema kursinis. Pasdtatų ventiliacijos sistemos. Vedinimo aprasymas. Ventiliacijos sistemos aprasas. Pastatu vedinimo sistemos ir ju iranga. Pastatu vedinimo kursinis.

Patalpų teršalų higieninės pavojingumo charakteristikos. Patalpų vėdinimo ir šildymo aprašymas, projektiniai patalpų ir lauko oro parametrai. Vėdinimo oro kiekio skaičiuotė. Vienos oro tiekimo ir vienos oro šalinimo sistemos aerodinaminė skaičiuotė. Skaičiuotų sisitemų įrangos parinkimas. Šalinamo oro minimalaus valymo efektyvumo nustatymas. Šilumos ir elektros energijos vėdinimui metinis poreikis ir išlaidos. Skaičiuotųjų sistemų pagrindinės įrangos patikrinimas. Literatūros sąrašas.


Kursinio projekto tikslas. Suprojektuoti vėdinimo įrangą dviejų aukštų gamybiniam pastatui. Pastato fasadas orientuotas į vakarus. Rytinė pastato dalys ribojasi su kitu pastatu, ovyraujantis vėjas pučia į pietvakarinę pusę. Pastato ilgis – 20 m, plotis – 15 m, o aukštis – 10 m. Pastato stogas yra plokščias.

Pirmas aukštas. Pirmame aukšte yra įrengtas cechas. Jame išsiskiria kenksminga medžiaga – brombutanas (butilo bromidas), kurio ilgalaikio poveikio ribinė vertė lygi iprv = 0,3 mg/m3, o didžiausia leistina vienkartinė koncenracija dlk=0,03 mg/m3 cecho plotas yra lygus 200 m2, todėl yra įrengiamos 4 traukos spintos, nes vienai traukos spintai išskiriama 50 m2 grindų ploto.

Antras aukštas. Gamybos metu išsiskiria degi ir sprogi medžiaga – ksilenas, kurio ilgalaikio poveikio ribinė vertė darbo aplinkoje lygi iprv = 200 mg/m3, o didžiausia leistina vienkartinė koncenracija dlk=0,2 mg/m3

Ksileno poveikis žmonių sveikatai. Ksilenas pirmiausia yra bespalvis, saldaus kvapo labai degus skystis. Žmogui ksilenas pavojingas tuo, kad įkvėpus ksileno sukeliami galvos skausmai ir svaigimas, pykinimas, mieguistumas. Ksileno garai gali sudirgti akių gleivinę, viršutinių kvėpavimo takų gleivinę ar net gi pakenkti plaučiams. Nuolatinis ksileno kontaktas su žmogaus oda sukelia odos išsausėjimą ir skylinėjimą. Taip pat turi lėtinį poveikį – kenkia inkstams, kepenims, nervams ir vaisingumui.

Reikalingi veiksmai susidurus su ksilenu: jei žmogus įkvėpė šios medžiagos, reikia jį išvesti į gryną orą. Reikalui esant atlikti dirbtinį kvėpavimą, iškviesti medikus. Jei ksileno pateko ant odo – skubiai nusivilkti užterštus drabužius, gerai nuplauti odą vandeniu su muilu ir patepti apsauginiu raminamuoju kremu. Patekus į akis – pakelti akių vokus ir kruopščiai praplauti dideliu vandens kiekiu ir kreiptis į gyditojus, o prarijus – neskatinti vėmimo. Dirbant su ksilenu ir įvykus avarijai reikia evakuoti nesusijusiusi žmones ir butinai stengtis, kad ši medžiaga nepatektų į kanalizaciją, vandens telkinius, požeminius vandenis ar dirvožemį. Išsiliejus ksilenui reikia kuo skubiau jį susempti į sandarias talpyklas, užberti sausu smėliu ir galų gale pašalinti gerai užsandarintame metaliniame atliekų konteineryje, ksileno atliekos laikomos pavojingomis.

  • Microsoft Word 89 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3307 žodžiai)
  • Universitetas
  • Toma
  • Pastato vėdinimo sistemos projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Pastato vėdinimo sistemos projektavimas. (2012 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/pastato-vedinimo-sistemos-projektavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 19 d. 00:38
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo