Pastato ženklinimas vietovėje


Darbo tikslas – atlikti pastato nužymėjimo planus prieš statybas ir po jų. Užduotys. Įvadas. Pastato ženklinimas. Statybiniai inžineriniai geodeziniai tyrinėjimai. LR teritorijoje statomų požeminių tinklų ir komunikacijų geodezinių nuotraukų atlikimo tvarka. Išvados. Literatūra. Priedai.


Darbo tikslas – atlikti pastato nužymėjimo planus prieš statybas ir po jų

Užduotys: 1. Nubraižyti pastato nužymėjimo planus prieš statybas ir po jų, naudojantis programine

Šiems darbams priklauso pastatų ir statinių nužymėjimo projektinių brėžinių parengimas, be kurių neįmanoma projekto perkelti į vietovę.

Projektavimo stadijos metu brėžiniai yra sudaromi ant topografinės medžiagos. Tam tikslui yra naudojami topografiniai planai sudaryti masteliais nuo M 1:5000 iki M 1:200.

Pastatų, statinių ir įrenginių išdėstymo darbas generaliniame plane vadinamas planavimu. Planavimas gali būti horizontalinis (planinis) ir vertikalinis (aukščių). Atliekant horizontalinį planavimą, suderinama pastatų, statinių ir įrenginių padėtis pagal projektinės užduoties sąlygas (pvz. pastato ar statinio susiejimas nuo geodezinio pagrindo taškų, sklypo ribų ir kt.) Kai kurios iš tų sąlygų gali būti geometrinės (atstumas ir kryptis tarp pastatų bei įrenginių ir kt.)

Jei planavimui parengti nekeliama griežtų geometrinių reikalavimų, tai galima projektuoti grafiškai. Jei reikia išlaikyti kai kurias geometrines sąlygas, projektuojama analitiniu arba grafiniu – analitiniu metodu.

Projektuojant analitiniu metodu, projektuojami taškai nustatomi analitiškai – koordinatėmis. Tokio projektavimo metodika remiasi į atskirų uždavinių sprendimą. Dažniausiai tai atliekama elektroninių skaičiavimo, programinių priemonių pagalba. Šis metodas dabartiniu metu naudojamas kai objektų ženklinamieji taškai yra nustatomi panaudojant įvairias programines įrangas, automatizuojant šį procesą. [2]

  • Geodezija Referatas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (766 žodžiai)
  • Kolegija
  • Romis1111
  • Pastato ženklinimas vietovėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Pastato ženklinimas vietovėje. (2017 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/pastato-zenklinimas-vietoveje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:52
×