Pastatų fasadų apšiltinimas


Fasadai. sienų apšiltinimas būdai. Skaidres apsiltinimo. Isoriniu atitvaru apsiltinimo konstrukcijos. Pastatu sienu siltinimas referatas. Referatas pastatu siltinimas. Pastato fasado architektūrinė analizė. Pastatų šiltinimas literatūra. Balkono sienu dazymas. Balkono sienų šiltinimas. Renovuojamu namu problemos.

Įvadas. Fasadai -sienų apšiltinimo būdai. Plytų mūro ir blokelių sienos. Lengvų išorės sienų šiltinimas. Sunkių išorinių sienų šiltinimas. Išorinės rūsio sienos šiltinimas. Sienų apšiltinimas, apdailai naudojant tinką. Sienų apšiltinimas naudojant apdailai keramines plytas ar blokelius. Šiluminės izoliacijos įrengimas, naudojant pusiau standžias mineralines vatos plokštes. Apšiltinimas lengvu tinku. Papildomas šiltinimas renovuojant pastatą. Renovuojamo pastato sienų šiltinimas. Gyvenamųjų namų renovacijos problemos ir perspektyvos lietuvoje. Išvados. Literatūra.

Šiuolaikiniai pastatai ir gyvenamieji namai turėtū būti ne tik stiprūs, stabilūs, tačiau šilti ir saugūs.

Kai inžinerinės pastatų sistemos yra pakankamai įrengtos, galima daug sutaupyti vien pakeičiant gyvenimo įpročius. Pvz. Anglai, kai lauke temperatūra apie nulį (o jų langai dažniausiai viengubi), miega po duknomis, nustatę katilo automatiką – kad jis įsijungtų tik ryte, ruošiantis į darbą ir vakare, susirinkus šeimai. Turtingieji danai nenaudojamus kambarius šildo minimaliai, o atšilus orams visai nebešisunaudojamos šilumos kiekis pastato bei atskirų jo patalpų šildymui didele dalimi priklauso nuo išorinių atitvarų (sienų, langų, balkono durų ) šiluminių savybių, kurios sąlygoja šilumos nuostolius, o taip pat ir nuo atitvarų sandarumo.

Iš patirties žinoma, kad šilumos sunaudojimą šildant butus galima sumažinti rūpestingiau prižiūrint šildymo sistemą, stebint ir nustatant, dėl kokių priežasčių vienuose kambariuose ar butuose tamperatūra normali, o kituose per šalta ar net tvanku. Tam reikia atsakingo už šiuos darbus žmogaus.

Ne visi turi galimybių daryti didelius pertvarkymus tiek šildymo sistemoje, tiek apšiltinant patį pastatą. Prieš pradedant tokius darbus, svarbu pasitarti su specialistais, kurie jau tai darė ir tik tada spręsti, kaip pradėti taupyti šilumą. Pastapertvarkyti šildymo sistemų, pastatant prie radiatorių termostatinius ventilius, indikatorinius šilumos skaitiklius, jei reikia, pertvarkant šiluminį apskaičiuota, kad išlaidos dėl išorinio ar vidinio apšiltinimo ar langų, balkonų durų pakeitimo, papildomo užsandarnamai kartais griaunami tik dėl nepatenkinamos fasadų išvaizdos, nors paties pastato konstrukcijų būklė gera. Jei neišvaizdus tik fasadas, jį nesunku sutvarkyti naujomis apdailos medžiagomis, kurios, kaip teigiama, pasižymi ir architektūriniu išraiškingumu, ir ilgaamžiškumu.

Paprastai manoma, kad fasado problemos kankina tik senus pastatus, bet, deja, apie šiuolaikinių statybų ilgaamžiškumą kalbėti ankstoka. Statytų prieš keletą metų ir net naujai statomų namų fasaduose galima pastebėti plyšius ir aptrupėjusią apdailą.

Bet ne tik pastato išorės išvaizda kelia problemų; anksčiau pastatytų namų sienos turi kitą rimtą trūkumą - didelį šilumos pralaidumą, dėl to gerokai išauga išlaidos šildymui. Kadangi pas mus žiemomis kartais gerokai paspaudžia šaltukas, o būsto šildymo kainos auga, o problema tampa vis aktualesnė. Apšiltinant fasadą, pastatui sukuriama papildoma šilumos izoliacija, sumažinanti šilumos nuostolius.

  • Statyba Referatas
  • Microsoft Word 65 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (3138 žodžiai)
  • Nitrotech
  • Pastatų fasadų apšiltinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Pastatų fasadų apšiltinimas. (2011 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/pastatu-fasadu-apsiltinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 09:21
×