Pastatų mikrolikmatas


Statybos kursinis darbas. Įvadas. Pastato statybos vietovės klimato duomenys ir lauko oro projektiniai parametrai. Pastato patalpų mikroklimato projektiniai parametrai. Pastato atitvaros, jų konstrukcijų charakteristikos. Išorinės sienos šilumos perdavimo koeficientas. Grindų ant grunto šilumos perdavimo koeficientas. Sutapdinto stogo šilumos perdavimo koeficientas. Pirmo aukšto grindų perdangos šilumos perdavimo koeficientas. Lango šilumos perdavimo koeficientas. Išorinių durų šilumos perdavimo koeficientas. Vidinės sienos šilumos perdavimo koeficientas. Nešildomos patalpos temperatūros skaičiavimas. Atitvarų savitieji šilumos nuostoliai ir jų palyginimas su norminėmis vertėmis. Savitieji šilumos nuostoliai per atitvaras. Savitieji šilumos nuostoliai per šiluminius tiltelius. Vėdinimo savitieji šilumos nuostoliai. Bendrieji pastato savitieji nuostoliai ir jų palyginimas su norminiais dydžiais. Šildymo ir mechaninio vėdinimo sistemų projektinės galios. Vėsinamų patalpų vėsos nuostoliai ir projektinė galia. Vėsos poreikių skaičiavimas. Metinis šilumos poreikis šildymo ir mechaninio vėdinimo sistemoms. Pastato energetinės charakteristikos pagal sustambintus rodiklius. Pastato šiluminės lyginamosios santykinės charakteristikos. Grafinė dalis. Literatūra. Priedai.


Šiame kursiniame darbe projektuojamas pastatas – Birštone esantis 2 aukštų parodų centras. Pagrindinis fasadas orientuotas į Vakarus. Pagrindinės patalpos, esančios pastate yra parodų sales, todėl vyraujanti patalpų temperatūra yra 18 - 20. Bendras pastato šildomas plotas - 2410,64 m2, o nešildomo saldėlio – 41,78 m2. Visi langai yra vienodų matmenų, vienkameriai, o rėmai plastikiniai. Pastatas stovi mieste, kur yra vidutiniškai apsaugotas nuo vėjo. Pastato stogas yra sutapdintas. Name yra įrengtas mechaninis vėdinimas, kurio pagalba yra vėdinamos visos patalpos.

2. Pastato statybos vietovės klimato duomenys ir lauko oro projektiniai parametrai

Kursiniame darbe yra nagrinėjamas – viešosios paskirties pastatas. Jis statomas Birštone. Duomenys imami iš „Statybinės klimatologijos RSN 156-94“ .

4.1 Išorinės sienos šilumos perdavimo koeficientas

Rq- plono sluoksnio šiluminė varža, Rq=0,04 m2K/W, nes plonas sluoksnis yra tarp atitvaros sluoksnių.

Šiame poskyryje pagal duotas medžiagas bei šilumos perdavimo koeficientą, kuris atitinka mano projektuojamo namo energinio naudingumo klasę, suskaičiavau atskirų sienos sluoksnių šilumines varžas bei visuminę šiluminę varžą, sienos konstrukcijai paskaičiavau izoliacijos sluoksnio storį ir pagal jį patikslinau savo sienos konstrukcijos šilumos perdavimo koeficientą. Patikslintas šilumos perdavimo koeficientas tūkstantąja dalimi yra didesnis už norminį, tai galima daryti išvadą, kad sienos konstrukcija dar yra tinkama mano projektuojamam pastatui.

Rbf - rūsio grindų suminė šiluminė varža .

Šiame poskyryje pagal duotas medžiagas bei šilumos perdavimo koeficientą, kuris atitinka mano projektuojamo namo energinio naudingumo klasę, suskaičiavau atskirų grindų ant grunto sluoksnių šilumines varžas bei visuminę šiluminę varžą, grindims ant grunto paskaičiavau izoliacijos sluoksnio storį. Paskaičiavus būdingąjį grindų ant grunto matmenį ir grindų ant grunto plokštės storį, priėjau išvadas, kad grindys yra gerai apšildytos ir pagal tai patikslinau grindų ant šilumos perdavimo koeficientą. Kadangi patikslintas šilumos perdavimo koeficientas yra mažesnis už norminį, padariau išvadas, kad grindys ant grunto atitinka norminius reikalavimus.

Šiame poskyryje pagal duotas medžiagas bei šilumos perdavimo koeficientą, kuris atitinka mano projektuojamo namo energinio naudingumo klasę, suskaičiavau atskirų stogo sluoksnių šilumines varžas bei visuminę šiluminę varžą, stogo konstrukcijai paskaičiavau izoliacijos sluoksnio storį ir pagal jį patikslinau savo stogo konstrukcijos šilumos perdavimo koeficientą. Kadangi mano paskaičiuotas šilumos perdavimo koeficientas yra mažesnis už norminį, tokia stogo konstrukcija yra tinkama mano pastatui.

Šiame poskyryje pagal duotas medžiagas bei šilumos perdavimo koeficientą, kuris atitinka mano projektuojamo namo energinio naudingumo klasę, suskaičiavau atskirų tarpaukštinės perdangos sluoksnių šilumines varžas bei visuminę šiluminę varžą, tarpaukštinei perdangai paskaičiavau izoliacijos sluoksnio storį ir pagal jį patikslinau savo tarpaukštinei perdangai šilumos perdavimo koeficientą. Kadangi šilumos perdavimo koeficientą gavau mažesnį už norminį, prieinu išvadą, kad tokia perdanga yra tinkama mano projektuojamam pastatui.

Langas iš plastikinių profilių, lango rėmo šilumos perdavimo koeficientas . Langas įstiklintas vienkameriniu stiklo paketu, vienas stiklas yra selektyvinis. Stiklo paketo deklaruojamoji šilumos perdavimo koeficiento vertė .

Šiame poskyryje pagal duotus šiluminių tiltelių, ištiklintos dalies ir rėmo šilumos perdavimo koeficientus pasiskaičiavau bendrą lango šilumos perdavimo koeficientą. Kadangi jis yra mažesnis už norminį lango šilumos perdavimo koeficientą mano projektuojamo pastato energinio naudingumo klasei, priimu išvadą, kad tokie langai yra tinkami projektuoti mano pastate.

Šiame poskyryje pagal duotas medžiagas bei šilumos perdavimo koeficientą, kuris atitinka mano projektuojamo namo energinio naudingumo klasę, suskaičiavau durų storį bei patikslinau savo projektuojamo pastato durų šilumos perdavimo koeficientą, kuris buvo yra mažesnis už norminį, todėl priimu išvadą, kad durys atitinka norminius reikalavimus.

Aw –nešildomos patalpos sienų antžeminės dalies plotas, m2;

Uw – nešildomos patalpos sienų antžeminės dalies šilumos perdavimo koeficientas, W/m2·K;

Abw –nešildomos patalpos sienų požeminės dalies plotas, m2;

Ubw – nešildomos patalpos sienų požeminės dalies šilumos perdavimo koeficientas, W/m2·K;

Abf –nešildomos patalpos grindų ant grunto plotas, m2;

Ubf – nešildomos patalpos grindų ant grunto šilumos perdavimo koeficientas, W/m2·K;

( – oro tankis (apytiksliai ( = 1,2 kg/m3);

n – vidutinė oro apykaita nešildomojoje patalpoje šildymo laikotarpio metu, 1,0 kartais/h;

Šiame skyriuje nustačius nešildomą patalpą, išmatavus visas atitvaras, kurios ribojasi su kita patalpa (ar išore), kur temperatūrų skirtumas yra ne mažesnis kaip 4oC, ir priėmus šilumos perdavimo koeficientus, kurios paskaičiavau atskiroms atitvaroms 4 skyriuje, apskaičiavau nešildomos patalpos temperature ir gavau 10,60oC.

  • Statyba Kursiniai darbai
  • 2015 m.
  • Tomas
  • 106 puslapiai (18624 žodžiai)
  • Universitetas
  • Statybos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 1355 KB
  • Pastatų mikrolikmatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Pastatų mikrolikmatas. (2015 m. Balandžio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/pastatu-mikrolikmatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 20:12