Pastatų rekonstrukcija


Pastato avarines bukles apibudinimas. Žaibosauga referatas. Avarine bukles aprasymas. Stogo sienu rekonstrukcijos dar. Stogo rekonstrukcija zaibosauga. Mansardos rekonstrukcija. Renovacija diplominis. Sutapdinto stogo isorinis vandens nuvedimas. Pastato vandentiekio ir nuotakyno rekonstrukcija. Avarines+bukles+stogas.

Įvadas. Statinio priežiūra. Statinio tyrimas. Būklės tyrimų turinys ir apimtis. Konstrukcijų defektai ir pažaidos. Konstrukcijų medžiagų senėjimas ir defektų bei pažaidų vertinimo kriterijai. Konstrukcijų būklės tyrimai. Galimos avarinės situacijos statiniuose. Rekonstruojamo daugiabučio gyvenamojo pastato aprašymas. Pastato pakeitimai. Rekonstrukcijos darbai. Stogo rekonstrukcija. Sienos. Grindų įrengimas ant sutapdinto stogo. Mansardos stogo įrengimas. Lietaus vandens nuvedimo sistema. Išorės sienų apdaila ir fasadų renovacija. Vandentiekis. Nuotekų valymo įrenginys. Šildymo sistema. Elektrotechnika. Žaibosauga. Gerbūvis. Naudota literatūra.

Pastaruoju metu daugelis senesnių pastatų yra rekonstruojami,pritaikant juos naujai funkcinei paskirčiai. Prieš numatomą rekonstrukciją būtina įvertinti tokių pastatų laikančiųjų konstrukcijų techninę būklę. Tiriant šių konstrukcijų būklę, nustatomi jų defektai ir pažaidos, prognozuojamos vystymosi tendencijos, atliekami konstrukcijų laikomosios galios patikrinamieji skaičiavimai, įvertinant būsimą po rekonstrukcijos apkrovą ir kitokius galimus poveikius. Neretai tenka nustatyti konstrukcijų, dirbančių agresyviojoje aplinkoje, veikiamų vibracinių ir smūginių apkrovų, pažeistų gaisro ir pan. , būklę. Laikančiųjų konstrukcijų būklės įvertinimo reikia taisant projektuotojų ir statybininkų padarytas klaidas statomuose objektuose, po įvykusių statinių avarijų. Tik įvertinus konstrukcijų būklę, sprendžiama apie jų remonto būdus, apimtį ir trukmę. Taigi laikančiųjų konstrukcijų būkprocesas, susijęs su statinio ir jo konstrukcijų kokybiškos būklės išlaikymu per visą naudojimo laikotarpį, vadinamas statinio priežiūra. Šią priežiūrą sudaro visas kompleksas prevencinių ir kitokių priemonių, kurios užtikrina statinio naudojimo pagal paskirtį ir galimybę. Labai svarbu, kad statinys kuo geriau ir efektyviau būtų naudojamas pagal savo paskirtį. Todėl, nuolat palaikant statinio konstrukcijų kokybišką būklę, be sutrikimų (laiku ir kokybiškai remontuojant ar atnaujinant) turi dirbti vandentiekio, kanalizacijos, apšvietimo, kondicionavimo ir kitos, reikiamą aplinką žmonėms bei vykstantiems technologiniams procesams, sukuriančios sistemos. Nuolat veikiamos išorinių ir vidinių poveikių, naudojamų statinių konstrukcijos, inžinerinės komunikacijos ir kita technologinė įranga yra nudėvimos, senėja, atsiranda įvairių pažaidų ir pagaliau jos suyra. Todėl statinių priežiūra yra nenutrūkstamas, dinamiškas procesas, kuris nuo naujo statinio projektavimo ir statybos skiriasi šiais požymiais.

- ilgaamžiškumu (nes priežiūra vykdoma per visą naudojimo laiką ir reikalauja iš eksploata? Remonto vietos, apimties ir trukmės atsitiktiniu-tikimybiniu pobūdžiu, dažnai korsvarbia statinio priežiūros dalimi yra jo konstrukcijų būklės tyrimai (apžiūros), kuriuose ši būklė tiriama ir vertinama vizualiai, kartu atliekant ir jos instrumentinę kontrolę. Remiantis konstrukcijų ir inžinerinės įrangos esamos būklės vertinimo išvadomis bei rekomendacijomis, sprendžiama apie remonto apimtį, trukmę, numatomos reikalingos statybinės medžiagos, remonto darbų įranga ir pan.

  • Microsoft Word 5288 KB
  • 2012 m.
  • 29 puslapiai (6287 žodžiai)
  • Universitetas
  • Irina
  • Pastatų rekonstrukcija
    10 - 1 balsai (-ų)
Pastatų rekonstrukcija. (2010 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/pastatu-rekonstrukcija.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 23:53
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo