Pastatų statymo proceso valdymo praktika organizacijoje


„Statrangos“ pastatų statymo proceso valdymo praktika organizacijoje.

Kursiniam darbui atlikti pasirinkau įmonę, kuri veikia keliomis kryptimis: baldų iš medienos masyvo gamyba ir remonto bei statybos darbai. Pastaroji kryptis – susijusi su mano studijuojama specialybe, tad atitinkamai man tai bus ne tik įdomu, tačiau ir labai naudinga.

Darydamas šį kursinį darbą susidūriau su trukdžiais gauti informaciją apie atliekamo darbo kontroliavimą bei detalesnę informaciją apie naudojamas skatinimo priemones.

Darydamas šį kursinį darbą siekiu susipažinti su statybos darbais užsiimančios įmonės „Statranga“ pastatų statymo vadybiniu darbu ir atpažinti vadybos darbo ypatybes praktikoje:

Šiame kursiniame darbe pasirinkau analizuoti užsakovo norimo pastatyti statinio statymo procesą. Išnagrinėsiu kaip viskas vyksta, pradedant užsakovo norimo gauti gaminio apibūdinimu, baigiant – pastatyto pastato raktų atidavimu iš įmonės vadovo rankų užsakovui.

UAB „Statranga“ - tai statybos bendrovė, kurios pagrindinės veiklos kryptys - statybos, remonto darbai ir baldų iš medienos masyvo gamyba. Bendrovės veiklą apima taip pat nauja statyba, pastatų rekonstrukcija, remonto darbai, vidaus ir išorės apdaila, atlieka daugiabučių pastatų renovacijos darbus.

Įmonė vykdydama savo veiklą stengiasi dirbti taip, kad užsakovai ir pirkėjai liktų patenkinti, o dirbanti profesionalų komanda užtikrina aukščiausią kokybę.

Įmonė yra vienetas, naudojantis išteklius įvairiose vietose ir įvairiomis priemonėmis uždirbantis pelną, jos valdymas turi savo struktūrą, kuri bendrais bruožais įteisinta įmonės įstatuose.

Kiekviena įmonė turi savo organizacinę struktūrą, tačiau jos yra skirtingos ir priklauso nuo įmonės dydžio, veiklos pobūdžio, atliekamų darbų įvairovės, padalinių skaičiaus ir t.t. Organizacinė struktūra nėra sukuriama kartą visam gyvenimui – ji kinta, keičiantis valdymo darbų sudėčiai bei turiniui, atsirandant naujiems šio pobūdžio darbams. UAB ,,Statrangos’’ organizacinė struktūra yra pateikta:

„Statrangos“ struktūra (žiūrėti paveikslėlį nr.1) yra mišri - turi ir funkcinės ir linijinės struktūros bruožų. Pagrindinis linijinės struktūros aspektas - vadovas asmeniškai atsako už pavaldaus padalinio darbą. Tokiu būdu vyr. mechanikas atsakingas statybos direktoriui už vairuotojų ir gamybinės bazės darbuotojus.Tokia pačia sistema dirba ir betarpiškai direktoriui pavaldi vyr. finansininkė, kuri prižiūri buhalterės darbą. Funkcinės struktūros požymis šioje valdymo struktūroje yra toks, jog prireikus nurodymus žemėsnio lygio darbuotojams gali teikti ir inžinierius sąmatininkas. Taip pat visi vidurinio lygio vadovai (kaip vyr. energetikas, vyr. mechanikas, statybos ir darbų vadovai) koordinuoja žemesnio lygio darbininkus. Tuo pačiu įmanoma koordinuoti vertikalią valdymo struktūrą. Vyksta intensyvus bendravimas tarp vidurinio valdymo lygmens vadovų, kurie pagal nustatytą tvarką renkasi aptarti įvykdyto ir planuojamo darbo rezultatų.

Šiame paveikslėlyje matyti kiekvienos pareigybės užimama padėtis įmonėje. Aukščiausias firmoje - direktorius. Jam tiesiogiai yra pavaldūs šie įmonės darbuotojai: saugos vadovas, statybos direktorius, vyr. finansininkė.

Statybos direktoriui tiesiogiai pavaldus inžinierius sąmatininkas, vyr. energetikas, vyr. mechanikas, statybos ir darbų vadovai (yra dveji). Vyr. mechanikui tiesiogiai pavaldūs vairuotojai ir gamybinės bazės pagalbiniai darbininkai. Vyr. finansininkė tiesiogiai pavaldi įmonės direktoriui. Vyr. finansininkei tiesiogiai pavaldi buhalterė.

Statomas statinys – logistikos sandėliai. Pagrindinė pastato paskirtis – sandėliavimo funkcijų atlikimas. Pastato matmenys: ilgis – 54,40 m, plotis – 24,40 m, aukštis – 11,35 m. Statinio karkasą sudaro surenkami gelžbetoniniai pamatų blokai, kolonos, rygeliai, briaunuotos perdengimo plokštės, santvaros, bei denginio plokštės. Statomo pastato fasadai iš daugiasuoksnių plokščių, stogas sutapdintas, dengtas bitumine danga.

Kalendorinis grafikas yra vienas iš statybos technologinių modelių. Jis vaizduoja statybos darbus, atliekamus per tam tikrą laikotarpį.

Pirmoje dalyje pateikiama informacija apie: darbo sąnaudas; naudojamus mechanizmus; brigados sudėtį; darbų atlikimo trukmę.

Antroje grafiko dalyje darbų atlikimo trukmė rodoma grafiškai laiko skalėje.

Sudarant kalendorinį grafiką, reikia: griežtai laikytis nuoseklios darbų technologijos; stengtis numatyti kuo daugiau darbų, atliekamų vienu metu (tačiau tuomet būtina įvertinti darbų saugos reikalavimus ir užtikrinti pakankamus darbų barus grandims arba brigadoms).

Teritorijos valymas. Bus daromi šie darbai: medžių ir krūmų pjovimas; kelmų rovimas ir jų išvežimas; riedulių rinkimas; dirvožemio nukasimas.

Statybvietės aptvėrimas. Aptvėrimui bus naudojami inventoriniai skydai iš lapuočių medienos. Jų aukštis 1,8m. Prie gatvės daromos apsaugos zonos.

Apsauga nuo paviršinio ir gruntinio vandens. Statybvietė lyginama su nuolydžiu i≥0,005, iškasami grioviai, supilami pylimai, įrengiami atvirieji drenažai.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 171 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (5011 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valdemar
  • Pastatų statymo proceso valdymo praktika organizacijoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Pastatų statymo proceso valdymo praktika organizacijoje. (2015 m. Rugsėjo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pastatu-statymo-proceso-valdymo-praktika-organizacijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:37
×