Pastelės


Pastelės. Piešimas pastelėmis. Spalvų maišymas ir sluoksniavimas. Popieriaus spalva. Popieriaus faktūra. Kaip pataisyti padarytas klaidas. Literatūros sąrašas.

Esama dviejų pagrindinių pastelių grupių- jos būna kietos ir mikštos.Seniau pirmosios visada būdavo parduodamos suformuotos į stačiakampes lazdeles, o antrosios būdavo įvairaus storio apvalios lazdelės.Dabar ir kai kurios minkštos pastelės parduodamos kaip stačiakampės lazdelės, bet ant dėžutės paprastai užrašoma, kad jos yra minkštos.

Pastelėmis galima ir piešti ir tapyti.Minkštos labiausiai tinka didesniems plotams, kuriuose siekiama sukurti įspūdį, kad naudojama tapybos technika –tada pastelę geriausia braukti šonu.O lazdelės galu išgaunamos tiesios linijos,reikalingi brūkšniai.Taigi pastelėmis galima pieši ir linijas, ir perteikti minkštas spalvines dėmes.

Visos pastelės gaminamos iš pigmento miltelių, kurie dėl tvirtumo sumaišomi su užpildu ir rišami rišikliu.Minkštose pastelėse rišamosios medžiagos yra labai mažai, tai beveik grynas pigmentas, o kitose priemaišų daugiau, todėl jos yra tvirtesnės ir yra patogesnės suimti.Be paprastų pastelių dar yra ir pasteliniai pieštukai.Tai yra tiesiog į medį įdėtos plonos pastelinės lazdelės,jie itin tinka piešimui,kai reikia daug linijų,o tuo pačiu yra tokie minkšti, kad jais uždengiame ir toninius plotus, o patrynus pirštu gaunamas kelių spalvų sluoksnių įspūdis.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (817 žodžiai)
  • Kiks
  • Pastelės
    10 - 3 balsai (-ų)
Pastelės. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasteles.html Peržiūrėta 2019 m. Spalio 15 d. 16:24
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema