Pastotės įžeminimas ir žaibosauga


Įvadas. Pastotės įžeminimo įrenginio konstrukcija. Žaibosauga. Žaibosaugos sistemos. Pasyviojo žaibolaidžio konstrukcija. Įšvados. Naudota literatūra.


Darbo tikslas: Išnagrinėti pagrindines pastočių įžeminimo ir žaibosaugos konstrukcijas bei funkcijas.

Drėgname ir laidžiame grunte galima kloti horizontalius įžemintuvus iš juostinio arba apvalaus plieno (ekonomiškas juostinio plieno storis 4-5 mm, o apvalaus skersmuo– iki 10 mm). Įrengiant vertikaliūs įžemintuvus, į žemę sukalami apvalūs 12–15 mm diametro ir 5–7 m ilgio plieno strypai, 40–60 mm skersmens vamzdžiai arba 40x40–60x60 mm kampuočiai. Esant laidžiam gruntui elektrodų ilgis gali būti 2–3 m, o atstumas tarp jų ne didesnis kaip 3–4 m. Kai gruntas yra nelaidus kalami kelių dešimčių metrų ilgio giluminiai elektrodai. Į gruntą įkalti vertikalūs elektrodai 0,5–0,7 m gylyje tarp savęs sujungiami ne mažesnio kaip 48 mm2 skerspjūvio plieno juosta. Dažniausiai tam naudojama 40x4 mm plieno juosta, kuri virinama prie elektrodų. Išlyginantis tinklas taip pat klojamas 0,5–0,7 m gylyje. Agresyvioje aplinkoje naudojamas cinkuotas plienas.

Žaibolaidžio dalis, esanti aukščiausioje pastato dalyje, priima žaibo srovę. Nuo žaibo ėmiklio į žemę žaibo srovė teka įžeminimo laidais. Žaibo ėmikliai ir įžeminimo laidai gaminami iš cinkuotos plieninės vielos, kurios skersmuo mažiausiai 6mm. Visi laidai turi būti nutiesti trumpiausia trasa, be staigių įlinkių.

  • Microsoft Word 98 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (847 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andrius
  • Pastotės įžeminimas ir žaibosauga
    10 - 2 balsai (-ų)
Pastotės įžeminimas ir žaibosauga. (2017 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/pastotes-izeminimas-ir-zaibosauga.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 13:26
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo