Pastovus sąkandis


Zirklinis sakandis. Progeninis sakandis.

Pastoviųjų dantų sąkandis. L. Andrews taisyklingo sąkandžio požymiai. Pastoviųjų dantų sąkandis. Pastoviųjų dantų dygimas. Pastoviųjų dantų dygimo seka. Sąkandis. Fiziologiniai sąkandžiai. Ortognatinis sąkandis. Tiesus sąkandis. Biprognatinis sąkandis. Opistognatinis sąkandis. Patologiniai sąkandžiai. Prognatinis sąkandis. Progeninis sąkandis. Gilus sąkandis. Atviras sąkandis. Kryžminis sąkandis. Žirklinis sąkandis. L. Andrews taisyklingo sąkandžio požymiai. Taisyklingas pirmųjų krūminių dantų santykis. Taisyklingas dantų vainikų pasvirimas meziodistaliai. Taisyklinga liežuvinė – lūpinė vainikų padėtis. Nėra dantų pasisukimų. Nėra tarpų tarp dantų. Spee kreivės gylis.

Žmogus turi 32 pastoviuosius dantis. Kiekvieną dantų lanką sudaro 16 pastoviųjų dantų: 2 centriniai kandžiai 2 šoniniai kandžiai 2 iltys 4 kapliai 6 krūminiai dantys.

6 metai (+/- 9 mėnesiai) Viršutiniai ir apatiniai pirmieji krūminiai Tai okliuzijos raktas, pagal juos dygsta ir rikiuojasi kiti dantys. 7 metai (+/- 9 mėnesiai) Viršutiniai ir apatiniai centriniai kandžiai Apatiniai lateraliniai kandžiai 8 metai (+/- 9 mėnesiai) Viršutiniai lateraliniai kandžiai 9 metai Ramybė, pabaigia dygti viršutiniai ir apatiniai lateraliniai kandžiai.

10 metų (+/- 9 mėnesiai) Viršutiniai ir apatiniai pirmieji kapliai Apatinės iltys 11 metai Viršutiniai ir apatiniai antrieji kapliai Viršutinės iltys 12 metai Viršutiniai ir apatiniai antrieji krūminiai 15 metai Ramybė, pabaigia dygti viršutiniai ir apatiniai antrieji krūminiai.

Viršutinis žandikaulis 4, 5, 3 Apatinis žandikaulis 3, 4, 5.

Sąkandis – tai abiejų dantų eilių santykis centrinės okliuzijos metu. Sąkandis gali būti fiziologinis arba patologinis. Fiziologinio sąkandžio metu yra pilnavertė kramtymo funkcija, normali kalba ir estetinė išvaizda. Esant patologiniam sąkandžiui, dantų eilių santykis sutrikdo funkcijas ar estetinę išvaizdą.

Priekiniai viršutiniai dantys nedengia apatinių, o liečia juos tik kandamaisiais kraštais. Šoniniai dantys kontaktuoja kaip ortognatinio sąkandžio atveju.

Priekiniai dantys kartu su alveolinėm ataugom palinkę į išorę. Šoniniai dantys kontaktuoja taip pat, kaip ir ortognatinio sąkandžio atveju.

Priekiniai dantys kartu su alveolinėm ataugom palinkę į vidų. Šoninių dantų padėtis tokia pati, kaip ir ortognatinio sąkandžio atveju.

  • MS PowerPoint 4154 KB
  • 2016 m.
  • 31 puslapis (796 žodžiai)
  • Universitetas
  • Miglė
  • Pastovus sąkandis
    10 - 6 balsai (-ų)
Pastovus sąkandis. (2014 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/pastovus-sakandis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 17:16
×