Pasvarstykite, kaip vaizduojamos dramatiškos asmenybės įvairių laikotarpių literatūroje


Pasvarstykite, kaip vaizduojamos dramatiškos asmenybės įvairių laikotarpių literatūroje.

Įvairių laikotarpių literatūros kūriniuose vaizduojamos asmenybės, kurios dažniausiai atsiduria pasirinkimų kryžkelėse. Įsimintiniausios yra tos, kurių likimai susiklostė nepalankiai. Dramatiškos asmenybės –tai savo šalies likimą sprendžiantis Lietuvos kunigaikštis Skirgaila iš V.Krėvės istorinės dramos ,,Skirgaila" , ieškantis savojo kelio Liudas Vasaris iš psichologinio romano ,,Altorių šešėly", parašyto V. Mykolaičio – Putino, ir šalies kultūrai dirbantis Justino Marcinkevičiaus poetinės dramos veikėjas Martynas Mažvydas. Visas šias asmenybes sieja beviltiškas noras būti savimi ir vidinė kova dėl pasirinkimo, kuriuo gyvenimo keliu pasukti, ir dažnai skaudžios tos kovos pasekmės.

Ne visada žmogus, jausdamas didžiulę atsakomybės naštą ant savo pečių, sugeba priimti sprendimus racionaliai mąstydamas, negali suderinti proto ir širdies balso. Todėl viduje užverda konfliktas, dėl kurio gali nukentėti aplinkiniai ir pati asmenybė. Tokioje situacijoje atsidūrė valdovas Skirgaila, kuris kentė dėl valstybės padėties ir nesugebėjimo suvaldyti savo vidinius demonus. Apie šio žmogaus likimą rašė vienas iš geriausių XX a. I pusės neoromantikų, lietuvių literatūros klasikų V. Krėvė istorinėje dramoje ,,Skirgaila''.

  • Lietuvių kalba Namų darbas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1005 žodžiai)
  • Gabrielerg
  • Pasvarstykite, kaip vaizduojamos dramatiškos asmenybės įvairių laikotarpių literatūroje
    10 - 7 balsai (-ų)
Pasvarstykite, kaip vaizduojamos dramatiškos asmenybės įvairių laikotarpių literatūroje. (2015 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasvarstykite-kaip-vaizduojamos-dramatiskos-asmenybes-ivairiu-laikotarpiu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:34
×