Pašvęstojo gyvenimo metai


Įvadas. Pamokos planas. Pravestos pamokos. Nuotraukos. Diagramos. Struktūra. Nuotraukos. Kas yra pašvęstieji metai? Popiežiaus žodžiai. Švenčiausiosios širdies Pranciškonių misionierių kongregacija. Motinos Teresės seserų vienuolynas. Švč. Mergelės Marijos Nepaliaujamos Dievo pagalbos seserų pranciškonių Namai. Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Šaltiniai.


Pašvęstųjų žmonių taip pat yra ir Kretingos mieste, kurie seka Dievo keliu bei ,žinome, jog vienuolynų yra penki.

Taigi projektiniam darbui pasirinkome šią temą, nes dauguma žmonių net nežino kas yra pašvęstieji metai, kiek yra jų mieste vienuolynų. Šio projektinio metu ne tik kalbėjome su pašvęstaisiais ir klabinome žmones, bet ir vedėme pamokas šeštokams ir supažindinome juos su pašvęstaisiais metais.

Buvome pasiskirsčiusios, kurios ves pamokas. Mūsų pamokos uždavinys buvo vaikams pristatyti šių metų bačnyčios temą ir supažindinti vaikus su Pašvęstojo gyvenimo metais. Vaikai žiūrėjo sumontuotą video, kuriame buvo užduoti klausimai:

1)Ar žinote kas yra Pašvęstieji gyvenimo metai?

2)Ar žinote kiek Kretingoje yra vienuolynų?

Taip pat vaikams buvo parodyti filmukai, kur Šv.Popiežius pristatė jaunimui ir visam pasauliui, kas yra Pašvęstieji gyvenimo metai, kaip reikėtų šiuos metus nugyventi. Buvo parodytas filmukas apie vienuolynus, vienuolius ir vienuoles, ką reiškia visa tai jiems.

Vaikai taip pat atsakinėjo į užduotus klausimus, kuriuos sugalvojome ir taip pat pamokos gale gavo testą, kuris buvo vertinamas pažymiu. Kiekvienas šeštokas gavo po saldainį (už gerą elgesį). Taip pat vaikų klausinėjome, ką jie suprato apie Pašvęstojo gyvenimo metus. Keletas atsakymų, kaip vaikai suprato :

1)Moterų ir vyrų siekimas gyventi kaip Jėzus Kristus.

3)Kai gyveni ir elgiesi kaip Jėzus.

4)Tai Popiežiaus paskirti metai,per kuriuos žmonės ypatingai pasišvenčia Jėzui Kristui.

5)Pašvęstieji gyvenimo metai, tai kai Tu priskiri savo gyvenimą Jėzui ir seki jo pėdomis.

Mokiniams taip pat uždavėme klausimą, ar žino kiek Kretingoje vienuolynų, dauguma atsakė, kad nežino.

Nufilmavome ir padarėme sumontuotą video klipą, kuriame praeiviai atsakinėjo į mūsų užduotus klausimus. Jų atsakymai buvo apie šiuos Pašvęstuosius gyvenimo metus ir kiek Kretingoje yra vienuolynų. Tai pateikta šioje diagramose:

Apklausa parodė, kad Kretingoje žmonės ne visi žino kiek yra vienuolynų. Buvo ir tokių žmonių, kurie žinojo ir galėjo atsakyti į šį klausimą labai išsamiai.

Dauguma žmonių buvo apklausta ir visi atsakė labai paprastai, jog jie nelabai ką žino apie šiuos Pašvęstuosius metus. Keletas žmonių atsakymų buvo tokie :

2)Šventasis Pranciškus šituos metus paskelbė, kaip Pašvęstojo gyvenimo metais. Mums visiems tai labai gera proga susipažinti su Pašvęstojo gyvenimo asmenimis ir suprasti ką tai reiškia visam pasauliui.

  • Tikyba Projektas
  • Microsoft Word 4880 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2369 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Sandra
  • Pašvęstojo gyvenimo metai
    10 - 10 balsai (-ų)
Pašvęstojo gyvenimo metai. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasvestojo-gyvenimo-metai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 03:27
×