Pasvirosios aikštelės vertikalus projektavimas, ženklinimo darbai


Įvadas. Analitinė dalis. Vertikalus aikštelių projektavimas. Projektinių duomenų ženklinimas vietovėje. Norimo nuolydžio linijos žymėjimas. Praktinė dalis. Išvados. Literatūra. Grafinė dalis.

Įvairiems inžineriniams statiniams statyti, reikalingas teritorijos reljefo tinkamumas, palankiomis grunto ypatybėmis, praktika rodo, kad visiškai netinkamų vietų statyboms pasitaiko retai, nors inžinerinės sąlygos idealiai tinkamos nebūna niekada, todėl dažnai reikia atlikti teritorijų pertvarkymus, vietovės išlyginimus reikiamu nuolydžiu, kad teritorija būtų tinkama atlikti statybos darbus.

Taip pat atliekant įvairias statybas atsižvelgiama į darbų ekonomines sąnaudas, stengiamasi visus darbus atlikti kuo ekonomiškiau, pigiausiomis sąnaudomis.

Inžinerinio teritorijos tvarkymo projektui reikalinga gausi informacija, tokia kaip topografinė ir geodezinė ataskaitos, apie žemės altitudes, paklotų komunikacijų išdėstymas ir kita aktuali informacija. Projektavimas vyksta etapais, bendri sprendimai yra konkretinami, o reljefo vaizdavimas projektinių horizontalių metodu vyksta galutinėje stadijoje. Šiame darbe apžvelgsime kaip projektuojamas ir vertikaliai paženklinamas žemės paviršius įrengiant horizontalią ir pasvirusią aikšteles.

Savarankiško darbo tikslas:

Išmokyti pritaikyti geodezinius metodus vertikalaus žemės paviršiaus projektavime, naudojant reikiamą atraminį geodezinį pagrindą, remiantis techninėmis ir konkrečiomis aplinkos sąlygomis, geodezinių instrumentų, projektinių užduočių ir matavimų rezultatų bei galiojančių techninių reglamentų analize ir vertinimu.

Savarankiško darbo uždaviniai:

Remiantis vietovės ir techninių sąlygų analize ir vertinimu, literatūros, įstatymų studijavimu, jų apibendrinimu parengti individualizuotą pasvirosios aikštelės projektą, numatant ženklinimo vietovėje metodus, parenkant geodezinius instrumentus ir sudarant ženklinimo projektus.

Projektavimui naudoti GeoMap kompiuterių programinę įrangą, ženklinimą vietovėje numatyti optinių ir elektroninių geodezinių instrumentų pagalba.

Horizontalios plokštumos projektinė altitudėHpr gali būti:

nurodoma, vadovaujantis techninėmis sąly gomis;

apskaičiuojamas kiekvienos niveliuojamojo kvadrato viršūnės žemės darbų aukštis;

randama nulinių žemės darbų padėtis analitiškai ar grafiškai;

išbraižoma nulinių žemės darbų linija;

sudaroma žemės darbų kartograma

h= Ho – H,čia H – žemės paviršiaus altitudė.

  • Geodezija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 918 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1593 žodžiai)
  • Dalė
  • Pasvirosios aikštelės vertikalus projektavimas, ženklinimo darbai
    10 - 8 balsai (-ų)
Pasvirosios aikštelės vertikalus projektavimas, ženklinimo darbai. (2015 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasvirosios-aiksteles-vertikalus-projektavimas-zenklinimo-darbai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:40
×