Pasyvios pajamos ir jų gavimo būdai


Įvadas. Namų ūkio pajamų samprata. Namų ūkio samprata. Pajamų samprata. Pajamų paskirstymas. Pajamų šaltiniai, rušys, savybės ir skirtumai. Aktyvios pajamos. Pasyvios pajamos. Pasyvių pajamų šaltiniai. Išvados. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.

Darbo aktualumas. Namų ūkis yra labai svarbus valstybės ekonominis sektorius. Būdamas gamybos veiksnių (darbo, kapitalo bei žemės) savininku, jis gauna pajamas, o galutinių prekių bei paslaugų pirkėju – tas pajamas išleidžia. Todėl kaip uždirbti ir naudoti pinigus -tradicinis ir amžinas namų ūkių klausimas. Jų visada ir visiems trūksta, arba jų niekada nebūna per daug, todėl būtina derinti poreikius ir pajamas.

Žmonės dirbdami gauna aktyvias pajamas, tačiau jų vos pakanka pragyvenimui ir neretai tenka skolintis. Norint užsitikrinti finansinį stabilumą žmogus turėtų susikurti pasyvių pajamų šaltinį iš kurio gautų papildomų lėšų. Pasyvių pajamų pobūdis nereikalauja daug asmens laiko, kuomet sukuriamas tam tikras produktas, duodantis nuolatinę naudą ateityje be papildomų pastangų. Aktyvias pajamas protingai investavus jos gali sukurti pasyvių pajamų srautą ir nebereikės gyventi nuo algos iki algos.

Darbo problema. Šiuolaikiniam žmogui pragyventi nepakanka vien atlyginimo, tačiau ne visi moka susikurti pasyvių pajamų šaltinius, kad gautų papildomų lėšų.

Darbo tikslas – išanalizuoti pasyvias pajamas ir nustatyti jų gavimo būdus.

Darbo uždaviniai:

1. Apibūdinti namų ūkio pajamų samprata ir jų paskirstymą.

Darbo objektas. Pasyvios pajamos.

Namų ūkių pajamos yra nacionalinių pajamų dalis. Jas galima apibūdinti ir kaip vidutines pinigines pajamas, namų ūkių gaunamas per mėnesį. Šios pajamos įvardinamos kaip pagrindinis asmeninį vartojimą ir taupymą lemiantis veiksnys. Šiame skyriuje apibūdinama namų ūkio samprata, pajamų samprata bei pajamų paskirstymas.

1.1 Namų ūkio samprata

jokiais šeimyniniais ryšiais (vedybų, giminystės, įvaikinimo) nesusieta asmenų grupė;

Reikia pabrėžti, jog vienos šeimos nariai nebūtinai turi priklausyti vienam namų ūkiui. Jie gali gyventi atskirai, ekonomiškai vieni nuo kitų nepriklausyti, savo nuožiūra naudoti turimas lėšas, bet palaikyti labai glaudžius šeimyninius ryšius. Šiuo atveju šeima ir namų ūkis nesudarys vieno vieneto.

Pagrindiniai kriterijai, apibūdinantys asmenų grupę (ar asmenį) kaip namų ūkio organizacinį vienetą yra šie:

Namų ūkio ekonominę funkciją galima nagrinėti dviem aspektais:

vidiniu – ūkinė veikla namų ūkio sistemos viduje;

išoriniu – namų ūkio (ar šeimos) dalyvavimas rinkoje ir jo indėlis į šalies ekonomiką.

Namų ūkio sistemos ūkinės veiklos paskirtis siaurąja prasme yra tenkinti asmeninius poreikius. Šiuo požiūriu į ekonominę funkciją įeina apsirūpinimas materialinėmis gėrybėmis (būstu, maistu, rūbais ir kt), gamyba namų ūkyje, paslaugos šeimos nariams ir t.t.

Pajamos paprastai yra kriterijus, kurio atžvilgiu lyginami tam tikri ekonominiai, socialiniai rodikliai ar net nustatoma įmonių padėtis ir vertė visuomenėje. Tie, kurie uždirba daugiau, susikuria geresnį gerbūvį, turi daugiau galių ir galimybių įsigyti tam tikras paslaugas ir prekes. Taigi pajamas reikėtų sieti su prekėmis ir paslaugomis, kurias žmogus gali įsigyti tam, kad patenkintų savo poreikius. Fišerio analizėje pateikta, jog asmens pajamos yra paslaugų srautas, gaunamas už jo valdomo turto teikiamas paslaugas. Šiuo atveju pajamos suprantamos kaip išlaidos, kurias žmogus patiria tam, kad gautų trokštamas vertybes. Pajamos ne visada yra pinigai, tačiau yra galimybė jas paversti į piniginę išraišką skaičiavimais.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (3490 žodžiai)
  • Karolina
  • Pasyvios pajamos ir jų gavimo būdai
    10 - 3 balsai (-ų)
Pasyvios pajamos ir jų gavimo būdai. (2015 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasyvios-pajamos-ir-ju-gavimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:57
×