Pasyvus laisvalaikis ir individo vaidmuo visuomenės sveikatoje


Pasyvus laisvalaikis ir individo vaidmuo visuomenės sveikatoje. Ė Klaipėda. Žmogaus sveikatą lemia keturi pagrindiniai veiksniai paveldimumas (20%Geras imunitetas ar polinkis sirgti tam tikromis ligomis gali būti paveldimas. Fiziškai pasyvus laisvalaikis tai. Visuomenės sveikata – tai mokslas ir menas. Požiūris į sveikatą kito kartu su visuomenės raida. Visuomenės sveikatai turi įtakos kiekvieno individo.


Žmogaus sveikatą lemia keturi pagrindiniai veiksniai: paveldimumas (20%), aplinka (fizinė ir socialinė) (20%), žmogaus gyvenimo būdas (50%), medicinos pagalbos lygis ir prieinamumas (10%). Didžiausią įtaką asmens sveikatai turi gyvenimo būdas. Tad pagrindinės problemos jaunimo tarpe – lėtinės ligos, žalingi įpročiai, mitybos sutrikimų paplitimas, nervinė įtampa ir pasyvus gyvenimo būdas.

Fiziškai pasyvus laisvalaikis tai, kurios metu vengiama aktyvios veiklos. Tai gali būti televizoriaus žiūrėjimas, sėdėjimas prie kompiuterio, knygų skaitymas ir kiti pasyvaus laisvalaikio praleidimo būdai. (PSO) ekspertai apskaičiavo, kad nepakankamas fizinis aktyvumas kasmet apytikriai lemia 3milijono Žemės gyventojų mirčių. Kiekvienas žmogus gimdamas atsineša genetiškai užkoduotą biologinį judėjimo poreikį. Judėjimas yra būtinas normaliam žmogaus gyvenimui. Tūkstančius metų žmogaus egzistencija priklausė nuo aktyvios fizinės veiklos, tačiau mokslo ir technikos laimėjimai sukėlė ryškesnius prieštaravimus tarp biologinio ir socialinio žmogaus prado. Daugelyje Europos šalių daugiau kaip pusė gyventojų turi antsvorį. Apie 20 - 30% iš jų turi nutukimą.

  • MS PowerPoint 42 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (480 žodžiai)
  • Universitetas
  • Darius
  • Pasyvus laisvalaikis ir individo vaidmuo visuomenės sveikatoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Pasyvus laisvalaikis ir individo vaidmuo visuomenės sveikatoje. (2019 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasyvus-laisvalaikis-ir-individo-vaidmuo-visuomenes-sveikatoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 14 d. 04:31
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!