Patalpų ir aplinkos daiktų valymas


Patalpų ir aplinkos daiktų valymo ir dezinfekcijos procedūra įvadas. Dezinfekcijos valomasis tirpalas valymo dezinfekavimo priemonė. Nuolatinis patalpų valymas , dezinfekcija. Kita potencialiai infekuota ūubiologinė medžiaga. Pagrindinis patalpų valymas ir dezinfekcija. Vidutinio lygio cheminė dezinfekcija. Žemo lygio cheminė dezinfekcija. Reikalinga įranga ir priemonės. Paviršių valymas ir dezinfekcija. Patalpų , aplinkos daiktų paviršių valymas ir dezinfekcija. Paviršių , užterštų kraujo ir ar kito kūno skysčiais , valymas ir dezinfekcija. Parengta pagal dokumentus.


Tikslas - sumažinti infekcijos perdavimo riziką nuo užterštos darbo aplinkos.

Dažnai liečiami darbuotojų rankomis (pirštinėmis) aplinkos daiktai ir paviršiai, kurie atliekant procedūras, teršiami krauju ir/ arba kitais kūno skysčiais ir/arba paviršiai, kuriuos sunku valyti, dezinfekuoti (pvz., lempų rankenėlės, kompiuterio klaviatūra ir kt.), dengiami vienkartiniais plastikiniais ar kitais neperšlampančiais apdangalais.

Paviršiai, kuriems apdangalai nenaudojami, valomi ir dezinfekuojami. Aplinkos paviršių valymo, dezinfekcijos būdai ir priemonės parenkamos pagal paviršių užteršimo kliento krauju ir/ arba kitais kūno skysčiais, aplinkos mikroorganizmais riziką tiesioginio sąlyčio su klientu bei lietimo rankomis (pirštinėmis) dažnį. Kontaktiniai paviršiai ir visi užteršti krauju ir/arba kitais kūno skysčiais paviršiai valomi ir dezinfekuojami. Visi užteršti krauju ir/arba kitais kūno skysčiais kontaktiniai ir buitiniai paviršiai valomi ir dezinfekuojami vidutinio lygio cheminės dezinfekcijos priemonėmis. Vizualiai švarius „buitinius" paviršius pakanka šluostyti valymo priemonės tirpalu. Dezinfekcijos valomieji tirpalai yra tinkamiausi, kai paviršių reikia ne tik valyti, bet ir dezinfekuoti.

1. sukomplektuotas vežimėlyje valymo inventorius (aplinkos daiktų šluostės, grindų šluotos, šluotų apmovai, kibirai, gręžtuvas, valymo ir dezinfekcijos priemonės, dozavimo indai ir kt.) arba nesukomplektuotas vežimėlyje inventorius:

6. aplinkos daiktų paviršių ir patalpų chemines dezinfekcijos priemonės (biocidai) Mikrozid AF Liquid, Mikrozid Jumbo Wipes arba Terralin Protect;

7. asmeninės apsaugos priemonės: pirštinės (nemedicininės), kitos asmeninės apsaugos priemonės, pvz., chalatas, akiniai ir veido skydelis, prijuostė, pėdas dengianti avalynė, respiratorius, jei yra kraujo ir kitų kūno skysčių tiškalų rizika arba jas rekomenduoja valymo, dezinfekcijos priemonės gamintojas saugos duomenų lape.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1263 žodžiai)
  • Kolegija
  • Al
  • Patalpų ir aplinkos daiktų valymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Patalpų ir aplinkos daiktų valymas. (2019 m. Rugsėjo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/patalpu-ir-aplinkos-daiktu-valymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 05 d. 13:13
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo