Patarlėse išsakomi svarbūs gyvenimo principai ir taisyklės - Literatūra, 26 potemė


Patarlese ieškomi svarbūs gyvenimo principai ir taisykles patvirtinkite arba paneikite šį teigini. Lietuvių tautosakos pavyzdziai. Patarles apie gyvenimo principus. Patarliu sifravimas 4 kl.. Literatura 26 3015 kalba. Patarlėse išsakomi svarbūs gyvenimo principai ir taisyklės. patvirtinkite arba paneikite šią mintį remdamiesi lietuvių tautosakos pavyzdžiais.. Patarlėse išsakomi svarbūs gyvenimo principai ir taisyklės. patvirtinkite arba paneikitę šią mintį remdamiesi lietuvių tautosakos pavyzdžiais. Patarles literaturoje. Patarles apie žmonių ydas. Tautosakos svarba.

26 potemė 10 klasei 2015m. Literatūra. Potemė, yra išplėstinis planas nemokamai ir šaltiniai. Parašyta labai gerai, yra daug patarlių pavyzdžių kurios perteikia gyvenimiškus principus ir vertybes.
26. Patarlėse išsakomi svarbūs gyvenimo principai ir taisyklės. Patvirtinkite arba paneikite šią mintį remdamiesi lietuvių tautosakos pavyzdžiais.

Lietuvių liaudies patarlės – tai smulkiosios tautosakos žanras, kuris atspindi lietuvių tautos mąstysenos bei kalbinės specifikos reikšmes, moralines, estetikos, šeimos ir socialines lietuvio pažiūras, nuojautas, patriotinius jausmus, lietuviško charakterio požiūrį ir prisirišimą prie gimto krašto. Visi šie pavyzdžiai buvo įdėti į patarles ir įkūnijo ilgaamžio patirtį, sukauptą išmintį. Patarlėse išsakomi svarbūs gyvenimiški principai neprarado aktualumo ir iki šių dienų ir tapo lyg raktu, kuriuo pasinaudojus, galima suprasti ir vertinti žmonių gyvenimo ypatybes senovėje ir dabar. Šiandien savo kalboje prisiminsiu žinomiausias lietuvių liaudies patarles ir apžvelgsiu kokią reikšmę šie gyvenimo principai ir taisyklės turėjo mūsų protėvių laikais ir kaip jie įtakoja šiandienos modernaus žmogaus gyvenimą..

Lietuvių patarlėse išjuokiami, šaržuojami žmonių charakterio ir būdo bruožai „abu kaip vienas ir riejasi, ir meluoja“, kuria nusakoma šeimos kasdieniniai santykiai, pašiepiamas nekantrumas vienas kito atžvilgiu. Patarlė „dori – varguose, sukčiai šilkuose“ pabrėžia žmonių ydą ir veidmainiškumą. Aiškiai galima suprasti, kad pinigų turėjimas dažnam tampa ir jo vertybių išbandymu.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (912 žodžiai)
  • Mokykla
  • Patarlėse išsakomi svarbūs gyvenimo principai ir taisyklės - Literatūra, 26 potemė
    9.7 - 10 balsai (-ų)
Patarlėse išsakomi svarbūs gyvenimo principai ir taisyklės - Literatūra, 26 potemė. (2015 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/patarlese-issakomi-svarbus-gyvenimo-principai-ir-taisykles-literatura-26-poteme.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 19 d. 01:41
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo