Patentai ir licencijos Lietuvoje


Patento pirkimas. Patentavimas. Patento referatas. Referatu pirkimas. Licencijuojama veikla lietuvoje. Licencijavimas patentavimas. Licencine sutartis pirkimo. Ergo lietuva licenzija. Licencijų pirkimo sutartys. Patentas skaidres.

Įvadas. Licencijos lietuvoje. Licencija ir licencinės sutarties prigimtis. Licencijuojamos veiklos sritys. Licencijos rūšys lietuvoje. Vieša licencija. Licencijavimo taisyklės ir mokesčiai už licencinę sutartį. Pasirengimas deryboms ir derybų vedimas. Licencinės sutarties struktūra. Licencinės sutarties galiojimo laikas. Patentai lietuvoje. Patentas ir intelektualinės nuosavybės įstatymai. Patentuojami pramoninės nuosavybės objektai. Išradimų klasifikacija. Intelektualinės nuosavybės buhalterinė apskaita. Tarnybiniai išradimai ir jų patentavimas. Patentinė paraiška. Patentinės paraiškos padavimas. Patentinė paraiška. Patentinės paraiškos padavimo datos suteikimas. Išradimo esmės atskleidimas. Patento išdavimas. Išradimo naudojimas su lietuvos respublikos vyriausybės leidimu. Patento galiojimo laikas ir teritorija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Semestro eigoje atlikau mikroekonomikos rašto darbą, kurio metu analizavau patentus bei licencijas Lietuvoje. Mano tikslas buvo įgauti kuo daugiau ekonominių žinių ne vien tik šia tema, bet ir sužinoti kuo daugiau papildomos informacijos, kuri praverstų ateityje.

Plačiąja prasme licencija reiškia sutikimą, kurį duoda išimtinės teisės savininkas kitam asmeniui, atlikti nustatytus veiksmus išimtinės teisės ribose, o patentas yra išradimų apsaugos forma. Tai dokumentas, išduotas valstybės įgaliotos patentinės žinybos ir patvirtinantis jo savininko išskirtines teises tam tikrą laiką ir tam tikroje teritorijoje naudotis patento objektu irlicencija reiškia sutikimą, kurį duoda išimtinės teisės savininkas kitam asmeniui, atlikti nustatytus veiksmus išimtinės teisės ribose. Taigi teisiškai licencijos pardavimas arba pirkimas įforminamas licencine sutartimi – vieninteliu juridiniu dokumentu, kuriame reguliuojamos licenciato (licencijos gavėjas) ir licenciaro (licencijos davėjas) teisės jų sudarytoje teisių į pramoninės nuosavybės objektą arba pirkimo-pardavimo sandorį.

Nors praktikoje ir specialiojoje literatūroje vartojamos tokios sąvokos, kaip licencijų prekyba , licencijų pirkimas/pardavimas , tačiau ši sutartis nėra priskiriama nei pirkimo-pardavimo, nei kitoms įprastoms sutartims.

Pagal civilinio kodekso 253 straipsnį pirkimo-pardavimo sutartimi pardavėjas įsipareigoja perduoti turtą pirkėjui nuosavybėn, o pirkėjas įsipareigoja priimti turtą ir sumokėti už jį nustatytą pinigų sumą. Tuo tarpu licenciaras įsipareigoja perduoti licenciatui ne visas nuosavybės teises, o tik vieną iš teisių – teisę naudoti.

Licencinė sutartis taip pat negali būti pripažinta nuomos sutartimi, nes šia sutartimi nuomojamas turtas (daiktai), o ne teisės. Taigi licencinė sutartis ir pirkimo-pardavimo sutartis panašios tik pagal panaudojimo požymį.

Pastaruoju metu vyrauja nuomonė, kad licencinė sutartis nėra kokia nors savarankiška sutarties rūšis. Priklausomai nuo sutarties turinio, reikia naudoti tam tsportinių ir medžioklinių graižtvinių ir lygiavamzdžių šautuvų, pneauginant ir realizuojant kultūras, kuriose yra narkotinių, psichotropinių, stipriai veikiančių ir nuodingų medžiagų.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (4147 žodžiai)
  • Kolegija
  • Antonas
  • Patentai ir licencijos Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Patentai ir licencijos Lietuvoje. (2011 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/patentai-ir-licencijos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 08:52
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo