Patentai. Patentų registravimo ir apsaugos sistemos ir jų tarpusavio santykis


Intelektine nuosavybe referatas. Apsaugos sistemu patentas. Patentavimas referatai. Kursinis patentai.

Įžanga. Nacionalinė patentinės apsaugos sistema. Europos patentinės apsaugos sistema. Tarptautinė patentinės apsaugos sistema. Išvados. Savo darbe smulkiau aptarsime kiekvieną iš šių aukščiau minėtų patentinės apsaugos sistemų, analizuosime šias sistemas.

Patentų teisės objektas yra techninių išradimų apsauga. Technikos ir ekonomikos pažangai garantuoti valstybė išradėjui išduoda patentą, suteikiantį jam monopolinę teisę ekonomiškai panaudoti išradimą. Patentas yra išradėjo intelektinė nuosavybė, ne tik apsauganti jo interesus, bet ir užtikrinanti technikos lygio pažangą.

Atkūrus Lietuvos respublikos nepriklausomybę, buvo pradėtos įgyvendinti privačios nuosavybės teisė ir asmens ūkinės veiklos laisvė bei iniciatyva. Tai sudarė sąlygas plėtotis privačiam verslui, kurtis įvairių rūšių įmonėms, plėstis ekonominiams ryšiams Lietuvos respublikoje ir už jos ribų. Vis daugiau dėmesio susilaukdavo teisinė intelektinės nuosavybės objektų registracija ir apsauga. Visų pirma tam reikėjo teisinės bazės, todėl buvo priimti nacionaliniai įstatymai. Tačiau plečiantis valstybiniams ir ekonominiams santykiams, Lietuvoje kuriantis užsienio įmonėms, pritraukiant užsienio investicijas, ne mažiau svarbu tapo ir prisijungti prie tarptautinio ar regioninių sutarčių, reguliuojančių pramoninės nuosavybės klausimus. Ilgą laiką paryžiaus konvencija dėl pramoninės nuosavybės apsaugos (1883 m. Kovo 20d. ) buvo vienintelis tarptautinis patentų teisės šaltinis. Tačiau plečiantis ekonominiams ryšiams ir kuriantis tarptautinėms kompanijoms reikėjo susirūpinti patentų apsaugos tobulinimu. Vis daugiau patento saugomų išradimų panaudojant ne vienoje, o keliose valstybėse atsirado poreikis suvienodinti atskirų šalių patentų išdavimo ir apsaugos taisykles. Tai, kad buvo tik nacionaliniai patentų įstatymai, neigiamai veikė išradėjų interesus, nes išradėjas, siekiantis išradimo apsaugos keliose valstybėse, buvo priverstas kiekvienoje valstybėje paduoti atskirą patento paraišką ir įregistruoti patentą. Tam reikėjo daug laiko ir išlaidų, o skirtingos patentų įstatymų nuostatos kėlė daug nepatogumų išradėjų interesams. Dėl minėtų priežasčių buvo pereita nuo nacionalinių patentavimo sistemų prie tarptautinių (epk ir pct). Todėl nuo 1994 m. Gegužės 22 d. Lietuvos respublika yra paryžiaus konvencijos dėl pramoninės nuosavybės apsaugos dalyvė, nuo 1994 liepos d. Lr įsigaliojo patentinės kooperacijos sutartis (pct), o 2004 m. Birželio 22 d. Lr ratifikavo europos patentų kopaduodant paraišką europos patentui gauti pagal europos patentų konvenciją (euro ir e gali kilti klausimas, kokį patentavimo būdą pasirinkti? Keliose šalyse tikslinga patentuoti išradimą? Tą lemia konkreti situacija.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 27 puslapiai (7290 žodžiai)
  • Universitetas
  • Patentai. Patentų registravimo ir apsaugos sistemos ir jų tarpusavio santykis
    10 - 3 balsai (-ų)
Patentai. Patentų registravimo ir apsaugos sistemos ir jų tarpusavio santykis. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/patentai-patentu-registravimo-ir-apsaugos-sistemos-ir-ju-tarpusavio-santykis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 05:28
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo