Patentų registravimo ir išdavimo sistemos


Teritorija. Subjektai, galintys paduoti paraišką. Profesionalaus atstovavimo būtinumas. Dokumentai ir jų padavimas. Mokesčiai. Patentų išdavimo procedūra. Protesto pareiškimas. Paraišką nagrinėjančių institucijų veiksmų apskundimo galimybė ir institucijos. Vidutinė patento įgijimo trukmė. Patento galiojimo terminas.

Kiekvienas fizinis ar juridinis asmuo, norinti gauti išradimo patentą. Teisė į patentą priklauso išradėjui arba jo teisių perėmėjui. Kai išradimas yra tarnybinis, teisė į patentą priklauso darbdaviui. Jei darbdavys per mėn. Nepraneša išradėjui apie ketinimą pasinaudoti šia teise. Teisė į patentą pereina išradėjui. Jei keli išradėjai sukūrė tokį pat išradimą visiškai atskirai, teisė į patentą priklauso tam išradėjui, kuris pirmas padavė paraišką.

Kiekvienas fizinis arba juridinis asmuo, taip pat kiekviena kitokia organizacija, pagal savo valstybės įstatymus prilyginama juridiniam asmeniui. Paraišką gali paduoti keli pareiškėjai kartu arba atskirai. Teisė į ep priklauso išradėjui arba jo teisių perėmėjui. Kai išradėjai yra darbuotojas, teisė į ep nustatoma pagal tos valstybės teisę, kurioje darbuotojas dirba, buvimo vietos įstatymus. Jei tą patį išradimą sukūrė keli išradėjai, teisė į ep priklauso tam asmeniui, kurio paraiška paduota anksčiau.

Bet kuris sutarties valstybės pilietis arba gyventojas gali paduoti tarptautinę paraišką. Asamblėja gali priimti sprendimą, leidžianti bet kurios šalies - paryžiaus konvencijos pramoninei nuosavybei saugoti dalyvės, nedalyvaujančios šioje sutartyje, pillr piliečiams nereikia, tačiau pareiškėjo vardu paraišką gali paduoti ir jo atstovas. Juridiniai ir fiziniai asmenys iš užsienio valstybių paraiškas vpb paduoda per lr patentinius patikėtinius.

Privalomas fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie neturi gyvenamosios ar pagrindinės verslo vietos vienoje iš valstybių - dalyvių, visose procedūrose, išskyrus, ep paraiškos padavimą. Turintiems - gali atstovauti darbuotojas nebūtinai esantis profesionalus atstovas. Atstovauti gali ir kiekvienas teisininkas, turintis atitinkama kvalifikaciją ir verslo vietą vienoje iš valstybių - dalyvių, jei jis joje turi teisę būti profesionaliu atstovu patentų klausimais.

Vpb yra kompetentinga gaunančioji tarnyba tarptautinėms paraiškoms gauti ir registruoti jeigu bent vienas pareiškėjas yra lr pilietis arba asmuo, gyvenantis lr, nesvarbu, ar jis yra pareiškėjas visose nurodytose valstybėse, ar tik kai kuriose - jiems atstovavimas nėra privalomas, o asmenys nepriskiriami nurodytiems subjektams paraiškas tarptautiniam p. Išradimo aprašymas; . Vieno ar daugiau punktų išradimo apibrėžtis; . Brėžiniai (jei jų reikia išradimo esmei paaiškinti); . Referatas; . Dokumentas, patvirtinantis, kad sumokėtas mokestis; . Dokumentas apie teisę paduoti patentinę paraišką ir pareiškimas dėl išradimo autorystės.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1879 žodžiai)
  • Patentų registravimo ir išdavimo sistemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Patentų registravimo ir išdavimo sistemos. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/patentu-registravimo-ir-isdavimo-sistemos.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 23:50
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo