Patfiziologijos konspektas


Patologinė fiziologija. Plaučių ventiliacijos sutrikimų formos, jų atsiradimo priežastys ir sukeliami pakitimai organizme. Plaučių ventiliacijos sutrikimai. Hiperventiliacija. Hiperventiliacija būna. Hipoventiliacija. Netolygi plaučių ventiliacija. Dujų difuzijos, kraujo perfuzijos plaučiuose sutrikimų etiologija ir patogenezė. Plaučių difuzija. Plaučių kraujotakos sutrikimai. Plaučių ventiliacijos ir perfuzijos santykio sutrikimas. Pagal etiologiją skirima. Dusulys, jo etiologija, patogenezė, formos. Bronchų lygiųjų raumenų spazmas, jo etiologija ir patogenezė. Bronchų spazmas, jo etiologija, patogenezė, organizmo funkcijų sutrikimai. Kvėpavimo nepakankamumas, jo tipai, etiologija, patogenezė ir organizmo funkcijų sutrikimai. Hipoksijos, jų rūšys, patogenezė ir organizmo kompensaciniai mechanizmai ir funkcijų pakitimai. Hiperoksija, etiologija, patogenezė, teigiamas ir neigiamas poveikis organizmo funkcijoms.

Kvėpuojant normaliu oru deguonies yra 20% susijungusio su hemoglobin, 0.3% ištirpusio plazmoje. Plaučių alveolėse didėjant pO2, proporcingai didėja deguonies tirpstamumas kraujyje ir organizmo skysčiuose. Todėl oksihemoglobians beveik nedisocijuoja ir nebešalina anglies dioksidoiš audinių.

Deguonies pagausėjima kraujyje slopina sinus caroticus ir aprtos lanko chemoreceptorius. Dėl to refleksiškai mažėja kvėpavimo centro jautrumas. Gilėja ir retėja kvėpavimas, mažėja sistolinis tūris, retėja pulsas, kraujas kaupiasi parenchiminiuose organuose, mažėja cirkuliuojančio kraujo, siaurėja galvos smegenų kraujagyslės. Tačiau besikaupiantis anglies dioksidas plečia.

  • Medicina Konspektas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (3496 žodžiai)
  • Mantas
  • Patfiziologijos konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Patfiziologijos konspektas. (2014 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/patfiziologijos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 23:01
×