Patogeninės klostridijos ir jų sukeliamos infekcijos


Klostridija bakterija. Klostridija. Anaerobiniu bakteriju sukeliamos ligos. Anaerobine infekcija. Clostridijos. Bakterija chlostridija. Chlostridijos. Bakterija klostridija. Chlost. Anaerobines infekcijos.

Patogeninės klostridijos ir jų sukeliamos infekcijos. Įvadas. Stabligė. Botulizmas. Klostridijos- anaerobinės žaizdų infekcijos sukėlėjos. Pseudomembraninis enterokolitas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Anaerobinės bakterijos sudaro didesnę žmogaus odos, burnos, žarnyno normalios mikrofloros dalį. Bacillaceae šeimos Clostridium genčiai priklauso gramteigiamos, sporas sudarančios, dažniausiai judrios ląstelės. Senų klostridijų kultūrų, klostridijos dažosi gramneigiamai. Sporų skersmuo yra didesnis už vegetacinės bakterijos skersmenį. Dauguma rūšių yra griežti anaerobai, chemoheterotrofai. Būdinga, kad sukelia sviesto rūgšties rūgimą ir skaido sacharidus anaerobinėmis sąlygomis. Žmonėms patogeniškos klostridijos išskiria egzotoksinus ir daug fermentų. Tokios klostridijos ‚,gyvena‘‘ gyvūnuose, yra žmogaus žarnyno normali mikroflora ir su išmatomis dideliais kiekiais išskiriamos į aplinką. Todėl anaerobinės bakterijos dažniausiai sukelia įvairius uždegiminius pūlinius procesus, specifines klostridiozes, aktinomikozę, maisto toksines infekcijas ir intoksikacijas bei fuzospirochetozę.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 142 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (3467 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Patogeninės klostridijos ir jų sukeliamos infekcijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Patogeninės klostridijos ir jų sukeliamos infekcijos. (2013 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/patogenines-klostridijos-ir-ju-sukeliamos-infekcijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:47
×