Patogenų patekimas ant odos


Darbo tikslas. Išsiaiškinti patogeninių mikroorganizmų patekimo ant odos būdus. Temos aktualumas. Oda ne tik pats didžiausias, bet ir besikeičiantis bei reguliariai atsinaujinantis žmogaus organas. Patogeniniai mikroorganizmai. Tai ligą sukeliantys. Kaip jie patenka? Infekcijų sukėlėjai dažnai gali patekti per žaizdas. Bakterinės odos ligos. IMPETIGA Streptokokinė impetiga. Per rankas, ypač nešvarias panages. LANDUONIS Ligos sukėlėjas – streptokokas ar stafilokokas. FOLIKULITAS Paviršinis infekcinis plaukų folikulų uždegimas. LAIMO LIGA Laimo liga – infekcinė liga. Grybelinės odos ligos. Grybelines ligas (dermatofitijas) sukelia įvairūs patogeniniai grybeliai – dermatofitai. Mikrosporija sukėlėjai microsporum audouinii. Pėdų ir blauzdų grybelinė liga užsikrečiama pirtyse. Tyrimas. Netinkama rankų higiena ir mobilaus telefono naudojimas gali sudaryti sąlygas plisti infekcijų ligų sukėlėjams. Išvados. Išnagrinėjus naudotą literatūrą paaiškėja. Naudoti šaltiniai.


Išsiaiškinti patogeninių mikroorganizmų patekimo ant odos būdus. Uždaviniai: Išnagrinėti būdus, kokiais patogeniniai mikroorganizmai patenka ant žmogaus odos. Aptarti patogeniškų mikroorganizmų sukeltas ligas.

Infekcijų sukėlėjai dažnai gali patekti per žaizdas, odos įbrėžimus ir nudegimus. Net ir mažas odos pažeidimas gali būti infekcijos pradžios priežastimi, patekus virulentiškiems mikroorganizmams, pvz. streptokokams ar leptospiroms. Kai kurie mikroorganizmai gali patekti į organizmą ir ne per pažeistą odą. (Pavilonis, 2006).

Netinkama rankų higiena ir mobilaus telefono naudojimas gali sudaryti sąlygas plisti infekcijų ligų sukėlėjams. Liečiant mobiliųjų telefonų ekranus galima ne tik perduoti įvairią informaciją darbo vietose ir kitose aplinkose, bet ir perduoti infekcijas. (Hassan & Ismail, 2014) Mobiliųjų telefonų mikrobinę taršą tyrė daugelis pasaulio mokslininkų. Orsi ir kt., (2015) atlikti tyrimų rezultatai parodė, kad, ištyrus 50 mobiliųjų telefonų ekranų mikrobinę taršą, 86 proc. buvo užteršti bakterijomis.

Išnagrinėjus naudotą literatūrą paaiškėja, jog ant odos patogeniniai mikroorganizmai dažniausiai patenka sąlyčio metu su daiktais, žmonėmis ar gyvūnais. Rizika padidėja turint ant odos mikroskopinių pažeidimų. Patogeninių mikroorganizmų sukeltų odos ligų yra labai daug, dažniausiai aptinkami sukėlėjai yra streptokokai ir stafilokokai. Siekiant sumažinti riziką reikia ypatingai rūpintis higiena.

  • MS PowerPoint 2694 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (877 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sj
  • Patogenų patekimas ant odos
    10 - 3 balsai (-ų)
Patogenų patekimas ant odos. (2019 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/patogenu-patekimas-ant-odos.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 22:47
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo