Patologija konspektas špera


Bendroji patologija. Patologija anatomijos. Patologijos fiziologija. Postmartaline diagnostika apima. Inyravitaliniai diagnostikai priklauso. Patologijos istorija Hipokratas. Individas tampa subjektyviai , kliniškai ar socialiai reikalingas pagalbos. Esminė sąlyga sveikatai. Tai ikiklinikinis periodas ( prieš ligą. Patologijos reakcija. Patologine būklė –. Ūmias , poūmė , lėtinė ląsteline sradija. Prodrominė stadija –. Antroji ligos stadija. Trečiąją stadiją –. Kliniškai ryškios ligos stadija. Ligos baigties stadija. Ligos eigos ypatybės –. Ligos komplikacijos –. Mirtis ir pomirtiniai pokyčiai. Klinikinė mirtis –. Biologinė mirtis –. Pomirtiniai pokyčiai –. Piriminisatsalima , pomirtinis sustingimas , lavondėmės , lavoninis irimas. Etiologija – mokslas apie ligų atsiradimo priežastis ir sąlygas Ligų priežastys yra. Ligos sąlygos. Organizmo konstitucija –. Hipokratas skyrė 4 žmonių tipus. Sigo 1900 4 konstituciniai tipai. Pagal vidaus organų dydi. Pagal kūno sandarą ir psichologines savybes. Eksudacinė diatezė –. Limfinė hipoplazinė diatezė –. Nervinė artritinė dializė –. Patogenezė tai mokslas , nagrinėjantis ligos eigos , vystymasi , baigties mechanizmus. Svarbu nustatyti pagrindine grandį , to neatlikus negalima taikyti patogenezinės terapijos. Audinių ir organų. Viso organizmo. Ydingas ratas Ligos plitimo budai. Pradinė ( avarinė ) fazė. Reguliariai tvarios kompensacijos fazė. Išsekimo fazė ( dekompensacijos ). Tema. tipiniai patologiniai procesai uždegimas. Uždegimo atsakas. Uždegimas yra apsauginė reakcija Ūminis uždegimas. Lėtinis uždegimas. Ūmus uždegimas. Antikūniai ir leukocitai. Bendriniai uždegimo požymiai rubor , tumor color , dolor , functiolaesia. Kraujotakos ir kraujagyslių spindžio pokyčiai. Padidėjusio mikrokraujagyslių sienelės pralaidumo. Leukocitų marginacija. Endotlio plyšių susidarymas venulėse.

Apima bendrus ligų priežasčių ir organizmo reakcijų i dirgikliu poveiki dėsningumus. Taipogi, apima adaptacijos, reguliacijos sutrikimu ir ligų etiologija, bei patogeneze.

Bendrosios patologijos sudėtinės dalys išaugusios i beveik savarankiškus dalykus:

Patologija anatomijos - nagrinėja struktūrinius pokyčius ląstelėse, audiniuose ir organuose vystantis ligai.

Patologijos fiziologija – tiria bendrus patologijų procesus ir ligų atsiradimo, eigos ir baigties dėsnius ir mechanizmus.

SPECIALIOJI PATOLOGIJA – nagrinėja specifiškus ir būdingus konkrečiai ligai procesus bei simptomus, kurie leidžia diagnozuoti liga.

Nagrinėja organu ir organu sistemų specifinius ligų radinius bei simptomus, pagal bendruosius dėsningumus ( organopatologija)

Bendroji ir specialioji patologija papildo viena kita ir visuomet vertinamos sarysyje.

Svarbiausias patologiniu procesu nustatymo metodas yra morfologinis metodas remesi:

Autopsija–morfologijos tyrimam medžiaga imama iš mirusiu žmonių juos skrodžiant patologo anatominiuose skyriuose. Autopsijos metu issaiskinama:

Gydimo įtaką, jo neefektyvumas ar gydymo neefektyvumo priežastys.

Eksperimentas yra vienas iš pagrindiniu patologines fiziologines tyrimu metodu.

Patplogines fiziologines eksperimentai gali buti ūmus arba letiniai:

Ūmus – kai vivisekcija ( gyvas pjovimas) ( naudojamas gyvas gyvunas)

Ypatingas eksperimentas yra lėtinis kai pradžioje gyvūnas yra operuojamas, inlekuojamipreaparatai ir t.t, o po tik tiriamas. Letinio eksperimento duomenys vertingesni, tikslesni nes ekskliuduoja ūmų poveiki

Hipokratas – ( 460 – 377 m.p.m.e. ) humoraline teorija – 4 skysciai – kraujas, gleives, tulžis, juodoji tulžis.

Asklepijus ( 128 56 m.p.m.e. ) žmogaus organizmas sudarytas is atomu – solidarine teorija.

Celas ( 53 m.p.m.e - 5 m. ) uždegimo pokyčiai.

K. Bernaras (1813 -1878 ) patologijos pradininkas

Sveikata yra visiškas fizinės, dvasines ir socialines geros savijautos būsena.

Sveikata – tai organizmo būkle kai struktūra atitinka funkcijų, o organizmo reguliacines sistemos palaiko jo vidines terpes pastovumą ( homeostaze )

Liga yra gyvybės procesų pažeidimas, taip pakeičiantis visą organizmą ar jo dalį, bei lemiantis žmogaus biologinių ir socialinių galimybių sumažinimą.

Individas tampa subjektyviai, kliniškai ar socialiai reikalingas pagalbos.

Esminė sąlyga sveikatai yra nepažeisti reguliacijos mechanizmui, kuriu pagalba organizmas prisitaiko prie pakitusių reikalavimų ( adaptacijos)

Jos tikslas – išsaugoti viso organizmo funkciją

  • Slauga Špera
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (2141 žodžiai)
  • Živilė
  • Patologija konspektas špera
    10 - 7 balsai (-ų)
Patologija konspektas špera. (2015 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/patologija-konspektas-spera.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:35
×