Patologija špera (2)


Mokslas apie ligas , jų priežastis , mechanizmus , pokyčius sergančiame organizme. Bendroji patologija –. Patologinė anatomija –. ▪ Patologinė fiziologija. Specialioji patologija –. Bendrosios patologijos tyrimo metodai. PA Tyrimo rūšys. ▪ Patologinė reakcija. ▪ Patologinis procesas. Tipiški patologiniai procesai yra. Patologinė būklė –. Patologinis procesas ir patologinė būklė. Pagrindiniai principai , kaip klasifikuojamos ligos. Topografinės anatomijos principu. Pagal amžių ir lytį. Etiologinė klasifikacija. Patogenezės principu. Ligos komplikacija –. Etiologija mokslas apie ligų atsiradimo priežastis ir sąlygas. Eksudacinė diatezė –. Limfinė hipoplazinė diatezė. Nervinė artritinė diatezė –. Molekulinis ▪ Submolekulinis ▪ Ląstelinis ▪ Audinių ir organų ▪ Sistemų ▪ Viso organizmo. Liglos plitimo būdai. Uždegimas yra apsauginė reakcija Ūmus uždegimas. Lėtinis uždegimas. Pūliai , arba pūlinis eksudatas.

Apima bendrus ligų priežasčių ir organizmo reakcijų į dirgiklius poveikį dėsningumus. Taipogi, apima adaptacijos, reguliacijos sutrikimų ir ligų etiologiją, bei patogenezę.

▪Patologinė fiziologija – tiria bendrus patologinių procesų ir ligų atsiradimo, eigos ir baigties dėsningumus ir mechanizmus.

▪Nagrinėja organų ir organų sistemų specifinius ligų radinius bei simptomus, pagal bendruosius dėsningumus (organapatologija).

▪Svarbiausius patologinių procesų nustatymo metodas yra morfologinis. Šis metodas remiasi:

iš gyvo žmogaus apimtų mėginių tyrimais.

Autopsija – tai mėginys paimtas skrodimo metu. Autopsijos metu išsiaiškinama:

▫gydymo įtaka, jo neefektyvumas ar gydymo neefektyvumo priežastys.

▪Šiuo metu biopsija gali būti atliekama endoskopiškai, specialiomis adatomis.

∙ biopsijų ir operacijų preparatų ištyrimas.

▪Eksperimentas yra vienas iš pagrindinių patologinės fiziologijos tyrimo metodų.

▫Ūmus – kai atliekama viviseksacija (gyvas pjovimas) ( naudojamas gyvas gyvūnas).

▫Ypatingas eksperimentas yra lėtinis kai pradžioje gyvūnas yra operuojamas, injekuojami preparatai ir t.t., o po to tik tiriamas.

▫Lėtinio eksperimento duomenys vertingesni, tikslesni nes eksliuduoja ūmų poveikį.

Liga yra gyvybės procesų pažeidimas, taip pakeičiantis visą organizmą ar jo dalį, bei lemiantis žmogaus biologinių ir socialinių galimybių sumažėjimą.

▪Patologinis procesas tai patogeninio veiksnio sukeltas įvairių patologinių ir apsauginių reakcijų kompleksas.

▪Reakcijų derinys pakenktame audinyje, organe arba organizme.

  • Slauga Špera
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (921 žodžiai)
  • Živilė
  • Patologija špera (2)
    10 - 5 balsai (-ų)
Patologija špera (2). (2015 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/patologija-spera-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:22
×