Patriotiškumas lietuvių literatūroje


Lietuvių literatūros kūriniai , skatinantys patriotiškumą. argumentuotai , remdamiesi konkrečiais , įvairių laikotarpių pavyzdžiais , papasakokite , kaip apie patriotiškumą kalbama lietuvių literatūroje. Mažvydo Katekizmas lietuvių kultūros pradžios simbolis. Kiekviena kultūra turi savo svarbiausius orientyrus erdvėje ir laike.


LIETUVIŲ LITERATŪROS KŪRINIAI, SKATINANTYS PATRIOTIŠKUMĄ. ARGUMENTUOTAI, REMDAMIESI KONKREČIAIS , ĮVAIRIŲ LAIKOTARPIŲ PAVYZDŽIAIS, PAPASAKOKITE, KAIP APIE PATRIOTIŠKUMĄ KALBAMA LIETUVIŲ LITERATŪROJE

Patriotizmas -tai taurus darbas savo šaliai, jos kalbai ir kultūrai. Patriotizmas – reiškinys, kai gerbiama, ginama ir mylima bei kartais - aukštinama sava šalis ar regionas, tauta, kalba, kultūra. Kiekvieną kartą išgirdus žodį patriotizmas, man prieš akis iškyla mūsų šalies istorija, prisimenu iškilias asmenybes- tai Martynas Mažvydas, Maironis, kunigaikštis Vytautas, reikšmingus ir lemtingus įvykius: pirmoji lietuviška knyga, Lietuvos himnas, Žalgirio mūšis... Visuomet susimąstau, ką tai reiškia kiekvienam iš mūsų ir surandu tik vieną, bet mano nuomone labai teisingą atsakymą, jog patriotizmas tai meilė tėvynei ir atsidavimas savo tautai. Patriotizmas viena svarbiausių vertybių lietuvių literatūroje. Šiandien aš pristatysiu, mano manymu, keturias didžiausią įtaką mūsų patriotizmui dariusias asmenybes: M. Mažvydą, J. Basanavičių ,V. Kudirka ir Maironį.

„Aušroje“ pasirodė ir pirmasis V. Kudirkos lietuviškas kūrinys. ,,Aušros,, paveiktas, Kudirka pasijunta esąs lietuvis. Perskaitęs pirmą šio laikraščio numerį, jis suprato, koks galingas tautybės pagrindas – gimtoji kalba.  1889 m. su draugais išleido „Varpo“ žurnalo pirmąjį numerį. Laikraščio leidėjai stengėsi tobulinti lietuvišką žodį, tvarkyti bei norminti lietuvių kalbą. Didelė įtaka atgyjančiai lietuvių tautai siekia ir mūsų laikus: jo skelbtos idėjos tebegyvos ir aktualios, nes jis nustatė teisingas gaires kultūriškai atgyjančiai ir laisvės siekiančiai tautai. VINCAS KUDIRKA – LIETUVOS HIMNO AUTORIUS .

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1198 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mane
  • Patriotiškumas lietuvių literatūroje
    10 - 4 balsai (-ų)
Patriotiškumas lietuvių literatūroje. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/patriotiskumas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 21:43
×