Patriotizmo samprata ir tėvynės vaizdinys


Patriotizmo samprata ir tėvynės vaizdinys. Baranausko eilėraštyje „ Dainu dainelę ” ir. Kudirkos „ Tautiškoje giesmėje ”.

Patriotizmo samprata ir tėvynės vaizdinys A. Baranausko eilėraštyje „Dainu dainelę” ir V. Kudirkos „Tautiškoje giesmėje”

Europoje XIX a. susiformavusi Romantizmo literatūros ir meno srovė netrukus pasiekė ir Lietuvą. Tai tautinio atgimimo epocha, apimanti žmogaus pilnatvės siekimo, artimumo su gamta, meilės tėvynei ir patriotizmo idėjas. Tėvynės išaukštinimą su Romantizmo laikotarpiu sieja tai, kad žmogus pradėjo mąstyti, samprotauti, reikšti nuomonę pats. Lietuvių rašytojai savo kūriniuose žmogų skatina branginti savo gimtąjį kraštą, didžiuotis juo bei globoti ir mylėti. Tėvynę jie vaizduoja didingą ir nepriklausomą.

Didelė lietuviškos tapatybės dalis – krikščionybė. Kadangi Antanas Baranauskas buvo ne tik poetas, bet ir katalikų dvasininkas, vyskupas, jis savo kūryboje derino patriotizmo ir krikščionybės idėjas. Savo giesmėje „Dainu dainelę“ rašytojas atsigręžia į praeitį ir pabrėžia bažnyčios svarbą vystantis tautinei savimonei bei nekilmingų žmonių būdui. Atėjus vargui, bažnyčia skatino meilę tėvynei, padėjo varguoliams nenusivilti: „...Bažnyčia glaudė / Lietuvos prastus žmoneles / Po savo sparnu, kaip tikrus tarnus, / Kaip tikras savo aveles.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (348 žodžiai)
  • Mokykla
  • Veronika
  • Patriotizmo samprata ir tėvynės vaizdinys
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Patriotizmo samprata ir tėvynės vaizdinys. (2015 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/patriotizmo-samprata-ir-tevynes-vaizdinys.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 07:23
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo