Pats svarbiausias žmogus pasaulyje


Man svarbus zmogus. Mano svarbiausias zmogus. Man svarbus zmogus rasinys. Svarbus zmogus. Autoportreto sudarymas. Svarbiausias man zmogus. Kuo svarbus žmogus pasaulyje?. Psichologinis autoportretas monginaitė. Jusienė ir laurinavicius saves vertinimas. Bendravimas ir savasis ivaizdis.

Įvadas. Man svarbiausi pažintiniai procesai. Motyvacija. Savęs pažinimas ir savęs vertinimas. Bendravimo procesas. Nuostatos, vertybės. Savo įvaizdžio formavimas. Aš ir grupės procesai. Elgesys konfliktų ir kitų sudėtingų situacijų metu. Išvados. Literatūra. Darbo tikslas – išanalizuoti ir įvertinti save psichologiniais aspektais, atspindinčiais savęs pažinimą.

Su įvairiais psichologiniais reiškiniais susiduriame kasdien, o šis terminas kilęs iš graikiškų žodžių psiche ir logos junginio, reiškiančio atitinkamai sielą ir mokslą. [1 lapė j. , navikas g. Psichologijos įvadas. – vilnius: Lietuvos teisės universitetas. p. ] taigi psichologija yra mokslas, kurio tyrinėjimo objektas – siela. Psichologija - tai mokslas apie tai, kaip mes jaučiamės, kaip elgiamės, ką mąstome. [2 jusienė r. , laurinavičius a. Psichologija. – vilnius: mru. p. ] mūsų elgesys ir santykis su aplinka yra dėsningas, lemiamas motyvacijos ir kitų procesų bei turintis padarinių ateityje. Dėl šių priežasčių nagrinėti save, savo elgseną įvairiais atvejais yra svarbu tam, kad galėtume įvertinti priimtus sprendimus ar juos pakeisti, suvoktume save.

Savęs analizė ir psichologinio autoportreto sudarymas leidžia įsigilinti į aktualias problemas, išsiaiškinti nesėkmių tam tikrose srityse priežastis. Savojo aš suvokimas ypatingos reikšmės turi bendravimo procese, kuris svarbus daugeliu gyvenimo aspektų. Savęs pažinimas taip leidžia atsikratyti nežinia iš kur atsirandančio nerimo, blogos savijautos ir kitų diskomfortą sukeliančių jausmų.

Darbo tikslas – išanalizuotipažintiniai procesai sudaro psichios funkcionavimo pagrindą. Jų dėka vyksta informacijos priėmimas, kodavimas, perdirbimas, analizavimas, išlaikymas ir siuntimas kalbos, rašto, mimikos ir kitomis formomis. [3 monginaitė l. Pscichologijos įvadas. Mokomoji knyga. – vilnius: technika. 10 p. ] tai užtikrina individo sąveiką su aplinka, kitais žmonėmis. Vertindama save pastebiu, kad man svarbūs visi pažintiniai procesai: jutimai, bendravimas, emocijos, mąstymas. Esu linkusi domėtis tiek supančia aplinka, tiek žmonėmis, jų problemomis, net ir tada, kai jos tiesiogiai manęs neliečia. Bendraudama remiuosi verbaliniu ir neverbaliniu būdu gaunama informacija, stengiuosi visapusiškai suprati pašnekovą. Taip pat man svarbi yra turima patirtis: seniau susidaryta nuomonė apie žmogų yra reikšminga, nors gali kisti. Remiuosi daugiau savo pačios patirtimi, stereotipai ar kitų nuomonės mane paveikia retai, nors negaliu sakyti, kad visiškai neturi įtakos.

Bendravimas su aplinkiniais bei materialios aplinkos suvokimas suteikia man informacijos. Pastebiu, kad mėgstu interpretuoti įvairius ženklus, darau išankstines išvadas, tačiau jos nėra galutinės, pažinimo procese dažnai pasikeičia remiantis patirtimi. Tačiau detalių stebėjimas suteikia informacijos anksčiau ir daugiau, palengvina tolesnį pažintinį procesą.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2335 žodžiai)
  • Olga
  • Pats svarbiausias žmogus pasaulyje
    10 - 1 balsai (-ų)
Pats svarbiausias žmogus pasaulyje. (2011 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/pats-svarbiausias-zmogus-pasaulyje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 23:24
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo