Patyčios darbe


Patyčios darbe. Įvadas. Kas yra patyčios? Kaip atpažinti patyčias darbe? Kokie yra patyčių darbe etapai? Patyčios darbe, kaip stresą keliantis veiksnys. Patyčių paplitimas darbe. Patyčių darbe pasekmės. Patyčių darbe priežastys. Kaip įveikti patyčias darbe? Išvados.


Įvadas Patyčių paplitimas darbe. Patyčių darbe pasekmės ir priežastys. Kaip įveikti patyčias darbe? Išvados.

Patyčios vystosi laikui bėgant, todėl yra 4 patyčių etapai: Originalus esminis įvykis.(Šiame etape reiškinys prasideda nuo konflikto.) Psichologinis smurtas ir niekinimas.(Asmuo dažnai (kasdien) ir ilgą laiką patiria neigiamus veiksmus, kuriais siekiama jį palaužti.) Personalo valdymas.(Įsikiša vadovybė ir dažniausiai yra linkusi priimti klaidingas išvadas, kad problemų organizacijoje kyla dėl patyčių aukos asmenybės.) Pašalinimas.(Asmuo atleidžiamas arba savo noru išeina iš darbo.).

Patyčios yra sunki socialinio streso darbe forma. Patyčios gali būti sukeltos streso, tačiau gali būti ir streso šaltinis. Patyčios darbe kelia stresą aukai ir reiškinio liudininkams. Stresas, skirtingai nuo patyčių, darbe veikia visus darbuotojus, o patyčių darbe atveju tik tam tikri asmenys patiria žalingas pasekmes. Patyčios kelia stresą ir siejasi su emociniu ir tų asmenų, kurie tiesiogiai nedalyvauja patyčių procese (liudininkų), išsekimu.

Skirtingo pobūdžio organizacijose patyčių darbe paplitimo lygis taip pat skiriasi. Patyčios darbe labiau paplitusios tarp: Viešbučių ir restoranų darbuotojų; Mokytojų; Asmenų, dirbančių sveikatos ir ugdymo, transporto ir bendravimo srityse; Rizikos grupei priklauso ir kalėjimų, pašto bei telekomunikacijų bendrovių darbuotojai; Didesnis patyčių paplitimas yra tarp moterų; Vyresni darbuotojai patiria daugiau patyčių; Didesnė tikimybė patirti patyčias gali būti ir jauniems darbuotojams, nes jie turi mažai formalios ir neformalios galios ir dažnai yra įmonės naujokai.

  • MS PowerPoint 4511 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (746 žodžiai)
  • Kolegija
  • Raminta
  • Patyčios darbe
    9 - 1 balsai (-ų)
Patyčios darbe. (2017 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/patycios-darbe.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 00:31
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo