Patyčios: tiesioginės ir netiesioginės


Patyčios. Palankias sąlygas priekabiaujančio elgesio formavimuisi sudaro šie veiksniai didesnis dėmesys neigiamam vaikų elgesiui. Pasekmės mokyklos klimatui. Mokiniai nesijaučia saugūs Mokyklos nereagavimas į patyčias – formuoja vaikų nuostatą. Pasekmės aukai. Nerimas ir depresija Mintys apie savižudybę. Pasekmės skriaudėjui. Patyčios gali virsti  į kitokį agresyvų elgesį vyresniame amžiuje. Vaikas kuris. Pasekmės stebėtojui. Apima pykčio, baimės, kaltės ir liūdesio jausmai. Patyčių prevencija mokykloje. Išsiaiškinti kiek mokinių patiria patyčias. Veiklos. Bendradarbiavimas su tėvais Organizuoti seminarus tėvams. Klaidingos nuostatos apie patyčias. „Vaikai yra vaikai! Jie taip tik juokauja. Jiems išaugus, patyčios liausis. Mokyklos bendruomenės įtraukimas Veiklos. Smurto prevencijos programos, vykdomos Lietuvoje. Olweus „Antrasis žingsnis“ „Zipio draugai“ Big Brother Big Sister. Efektyvios programos, mažinančios patyčių mastą mokyklose.


Nerimas ir depresija Mintys apie savižudybę. Fiziniai negalavimai: galvos, pilvo, skausmai, pykinimas, miego ir apetito sutrikimai. Didėja mokyklos nelankomumas, silnėja motyvacija mokslui ir pasiekimams. Įgyjamas beviltiškumas Smurto naudojimas sustabdyti patyčias.

Patyčios gali virsti  į kitokį agresyvų elgesį vyresniame amžiuje. Vyresniame amžiuje tokį elgesį gali perduoti savo vaikams. Slopsta pagarbos, draugiškumo ir pagalbos kitam reikšmingumas.

Apima pykčio, baimės, kaltės ir liūdesio jausmai. Dažnai patys ima jaustis aukomis. Gali kilti noras taip pat ką nors skriausti.

Bendradarbiavimas su tėvais: Organizuoti seminarus tėvams. Didinamas žinojimas apie patyčių reiškinį. Skatinti tėvus šnekėti su savo vaikais apie patyčias. Pranešti tėvams apie įvairias veiklas susijusias su patyčių prevencija. Skatinti tėvus bendradarbiauti su mokykla.

  • MS PowerPoint 578 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (446 žodžiai)
  • Universitetas
  • Faustina
  • Patyčios: tiesioginės ir netiesioginės
    10 - 1 balsai (-ų)
Patyčios: tiesioginės ir netiesioginės. (2018 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/patycios-tiesiogines-ir-netiesiogines.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 20:25
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo