Patyčios vaikų ir paauglių tarpe


Įvadas. Patyčios vaikų ir paauglių tarpe. Patyčių samprata. Patyčių formos. Vaikų ir paauglių vaidmenys patyčiose. Tyčiojimosi priežastys ir pasekmės. Tyrimo analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.


Tyrimo tikslas – Išnagrinėti patyčias vaikų ir paauglių tarpusavio santykiuose.

Išsiaiškinti ar vyksta patyčios vaikų ir paauglių tarpe.

Sužinoti kodėl vaikai ir paaugliai tyčiojasi tarpusavyje.

Išanalizuoti priemones galinčias sumažinti patyčias.

Išsiaiškinti kokiais būdais vaikai ir paaugliai tyčiojasi.

Tyrimo objektas: Patyčios vaikų ir paauglių tarpe.

Tiesioginės patyčios – kai vaikas yra atvirai puolamas, užgauliojamas savo

bendraamžio, pvz., vaikas yra stumdomas, pravardžiuojamas, jam grasinama ir pan.;

Tyrimas atliktas socialiniame tinklapyje „Facebook“. Tiriamieji buvo vaikai ir paaugliai, jų buvo apklausta 65, iš kurių 45% sudarė merginos ir 55% sudarė vaikinai. Tyrimas atliktas 2016 metų balandžio mėnesį.

Atlikti apklausai buvo naudojama anoniminė anketa. Šios anketos popierinis variantas pateiktas prieduose (žr. 1priedą). Anketa buvo sudaryta iš 15 klausimų, kurie turėjo padėti nustatyti kaip, dėl kokių priežasčių ir ar dažnai vyksta patyčios vaikų ir paauglių tarpe.

Atliekant šį tyrimą buvo remtasis konfidencialumo principu, kuris saugo bet kokią asmeninę informaciją apie tiriamuosius.

Paklausus ar vaikai ir paaugliai tarpusavio santykiuose yra patyrę patyčių dauguma apklaustųjų pasisakė teigiamai, net 75% apklaustųjų patiria patyčias, tuo tarpu tik 25% patyčių nepatiria.

Apklausus tiriamuosius „ Kaip dažnai iš tavęs tyčiojasi?“ sudarytoje diagramoje matome, kad iš visų apklaustųjų net 48% patiria patyčias, tačiau labai retai. 20% apklaustųjų patyčių nepatiria, 18% vaikų ir paauglių patyčias patiria keletą kartų per mėnesį, 8% visų apklaustųjų patyčias patiria keletą kartų per savaitę ir 6% labai dažnai tampa patyčių aukomis.

Apklausus tiriamuosius ”Kokios patyčios tai buvo?“ sudarytoje diagramoje matome, kad daugiausia, net 51% apklaustųjų atsakė, kad tai buvo patyčios iš vaikų, paauglių tarpo. 25% atsakė, kad jokių patyčių nebuvo, 15% vaikų ir paauglių atsakė, kad tai buvo patyčios iš tėvų, giminių ir artimųjų. 8% apklaustųjų patiria patyčias iš mokytojų ir 1% vaikų ir paauglių patiria patyčias iš bendraamžių gaujos narių.

Apklausus tiriamuosius „Kokiu būdu iš tavęs tyčiojasi?“ iš diagramos matome, kadnesityčioja 25% vaikų ir paauglių. 29% apklaustųjų prasivardžiuoja ir erzina, 8% grasina, 3% visų apklaustųjų fiziškai smurtauja ir daugiausia, net 35% vaikų ir paauglių tarpusavyje apkalbinėja

Apklausus vaikus ir paauglius „Kaip reaguoji, jei iš tavęs tyčiojasi?“ sudarytoje diagramoje matome, kad nesityčioja 25% apklaustųjų. 15% vaikų apie patirtas patyčias papasakoja tėvams, 9% apklaustųjų skriaudėjams atsako tuo pačiu ir daugiausiai, net 39% apklaustųjų apie patiriamas patyčias niekam nesako, laiko nuoskaudas savyje ir jokių veiksmų nesiima.

Apklausus tiriamuosius „Kaip tu reaguoji kai matai patyčias?“ pateiktoje diagramoje matome, kad 9% apklaustų vaikų ir paauglių patyčių niekada nėra matę. Net 18% apklaustųjų nesikiša ir tokią situaciją ignoruoja. 28% visų apklaustųjų praneša mokytojams apie vykstamas patyčias ir net 45% paauglių bando apginti skriaudžiamąjį.

Apklausus vaikus ir paauglius „Dėl kokių priežasčių iš tavęs tyčiojasi?“ iš diagramos matome, kad nesityčioja 25% apklaustųjų. Iš 9% vaikų ir paauglių yra tyčiojamasi dėl gero mokymosi, iš 15% apklaustųjų yra tyčiojamasi dėl išvaizdos. 19% vaikų prisipažino jog iš jų tyčiojasi dėl neturtingos padėties ir daugiausiai apklaustųjų, net 32% atsakė, kad iš jų yra tyčiojamasi dėl kitų, čia neįvardintų priežasčių.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 416 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (3026 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Patyčios vaikų ir paauglių tarpe
    10 - 9 balsai (-ų)
Patyčios vaikų ir paauglių tarpe. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/patycios-vaiku-ir-paaugliu-tarpe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:36
×