Patyčių paplitimas mokykloje tyrimas


Patyčios mokykloje statistika 2015. Mokiniai nusirasineja rasinys. Issoko is balkono.

Patyčių paplitimas mokykloje tyrimas. Tyrimo programa Tyrimo problema ir aktualumas. Pagrindinė tyrimo iškelta problema. Tyrimo objektas. Tyrimo metodas. Tiriamųjų atrankos pagrindimas. Tyrimo anketa Sveikas , Mielas Moksleivi. Kadangi anketa yra anoniminė , prašome Jūsų nuoširdumo ir iš anksto dėkojame. ? (? ( pasirinkite kelis tinkamus variantus. Ar kiti mokiniai mokykloje iš tavęs tyčiojasi. Kas dažniausiai iš tavęs tyčiojasi. Kaip manai , kodėl iš tavęs tyčiojasi kiti mokiniai? Pasirinkite kelis tinkamus variantus. Kaip dažnai mokykloje iš tavęs tyčiojasi. Ar kiti mokiniai tave primename , galite žymėti neribotą skaičių atsakymų. Kaip reaguoji , jei tyčiojasi iš tavęs. Ar esi pasityčiojęs iš kitų mokinių? Ar tu pats kada nors kitus mokinius. Kurioje mokyklos vietoje mokiniai tyčiojasi vienas iš kito. Kaip reaguoji tu , jei mokykloje pamatai smurto ar patyčių situaciją. Tu gyveni. Dar kartą dėkojame už laiką skirtą anketai.

Vis dažniau susiduriame su patyčių problema mokyklose ir kuo toliau, tuo labiau ši problema ryškėja ir stiprėja. Patyčias Lietuvos mokyklose reguliariai patiria 30 vaikų iš 100.

Su patyčiomis bent kartą yra susidūręs kiekvienas moksleivis. Iš savo bendraamžių tyčiojasi apie 30 proc. berniukų ir 17 proc. mergaičių. Kaimyninėse šalyse padėtis panaši: Estijoje patyčias patiria 15-29 proc., o Latvijoje - 15-24 proc. Mokinių. Mažiausiai iš vaikų tyčiojamasi Švedijoje ir Ispanijoje - čia su agresija susiduria apie 4 proc. paauglių (Kauno diena 2010 vasario 01 d.).

Dažnai pasitaiko kritinių situacijų, kurios sulaukia liūdnų pasekmių. 2006 m. spalį Vilniuje iš devintame aukšte esančio buto balkono iššoko trylikametė. 2008 m. po traukinio ratais palindo penkiolikametė Jonavos Senamiesčio gimnazijos moksleivė. 2010 m. sausį nepakėlęs bendraamžių patyčių Prienuose nusižudė vienuoliktokas (Kauno diena 2010 vasario 01 d.).

Tada visiems iškyla klausimas „ kodėl niekas to nepastebėjo anksčiau?“, tačiau gal ir nenorėjo pastebėti. Todėl labai svarbu išsiaiškinti kokios yra patyčių priežastys, kaip dažnai mokiniai patiria patyčias ir kokios yra patyčių formos.

Pagrindinė tyrimo iškelta problema – mokykloje mokosi daug skirtingų mokinių, kaip jie reaguoja į patyčių situacijas ir kokių sprendimo būdų ieško patys, o gal neieško.

Tyrimo objektas – Patyčių paplitimas R...... mokyklos 6- 9 klasių mokinių tarpe, dažniausiai pasitaikančios patyčių formos ir priežastys.

Tikslas - išsiaiškinti patyčių paplitimą mokykloje.

Uždaviniai :

1.Apžvelgti paauglių socialinės raidos ypatumus.

2.Išsiaiškinti patyčių formą mokinių tarpe.

3.Išanalizuoti mokinių požiūrį į patyčias.

4.Išsiaiškinti, ar patyčioms turi įtakos priešinga lytis.

Tyrimo metodas – anketavimas, informaciją gausime raštu, ji bus anoniminė.

Hipotezė –dažniausiai mokiniai patyčias patiria mokyklos teritorijoje, kai nestebi suaugusieji.

Dalykas – Patyčių paplitimas Rimanto Stankevičiaus mokyklos 6- 9 klasių mokinių tarpe.

Tiriamieji – 6 – 9 klasių mokiniai R.Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje.

Tiriamųjų atrankos pagrindimas – atranka buvo ištisinė. Į tyrimą įtraukiami žmonės, kurie pasižymi keliais tyrime svarbiais požymiais (t.y. mokosi R.Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje).

  • Statistika Tyrimas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (718 žodžiai)
  • Kolegija
  • Netobula
  • Patyčių paplitimas mokykloje tyrimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Patyčių paplitimas mokykloje tyrimas. (2015 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/patyciu-paplitimas-mokykloje-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:11
×