Patyčių prevencija programa Draugiški vaikai


Patyčių programos ,, Draugiški vaikai ‘‘ tikslas , uždaviniai , siekiami rezultatai , nauda , vieta , trukmė ir principai. Programos tikslas. Programos esmė ir uždaviniai. Programos trukmė ir nauda. Programos principai ir siekiami rezultatai. Vykdant šią programą yra siekiama. Pagrindinės programos taisyklės. Programos principai. Programos dalyviai. Programos įgyvendinimo komanda. Šios programos veiklų detalus aprašymas ir įgyvendinimo žingsniai. Ką turėtų daryti mokyklos bendruomenės nariai matydami patyčių atvejus. Mokyklos programos įgyvendinimui reikalingi veiksmai.

Šiais laikais patyčios yra labai paplitęs reiškinys. Su šiuo reiškiniu reikia labai kovoti. Tam, kad kovoti su jomis reikia turėti tam tikrą programą. Mano manymu kiekvienoje mokykloje yra reikalinga pravesti kokią nors programą, susijusią su patyčių prevencija. Šiuo atveju aptarsiu programą ,,Draugiški vaikai‘‘.

Sudaryti žmonių grupę, kuri koordinuos patyčias ir spręs jų problemas mokykloje.

Išsiaškinamos pagrindinės patyčių priežastys ir pavojingiausios vietos bei situacijos palankios patyčioms mokykloje.

Skatinti draugiškumą, tarpusavio pagalbą ir toleranciją.

Programos dalyviai turėtų būti mokiniai, mokytojai ir mokinių tėvai. Tėvai ir mokytojai visais įmanomais būdais stengtis parodyti, kad patyčios mokykloje yra netoleruojamos. Kiekvienas dalyvis kasdienai turi paruošti po trumpą programėlę, kuria parodytų, kad patyčios yra neigiamas reiškinys ir, kad su juo reikia kovoti ir matant šį reiškinį nebūti abejingais. Tai gali būti tam tikri filmukai, nuotraukos ar vaizdo įrašai, mokytojai ar mokiniai gali suvaidinti vieni kitiems siužetus apie patyčių prevenciją. Taip pat galima rengti paskaitas ir pasakoti apie patyčių pasekmes ir jų žalą.

Mokytojai manau turėtų taip pat nelikti abejingi jei mato, kad patyčios vyksta jų aplinkoje ir nenusisukti, o sudrausminti tuos, kurie tyčiojasi ir paaiškinti kad visa tai ne tik, kad kenkia jų draugams, bet ir žemina juos pačius kitų akivaizdoje.

Visi mokyklos mokytojai, pavaduotojai, direktorė ir kitas personalas turi aktyviai dalyvauti šios programos įgyvendinime. Taip pat turėtų įtraukti ir mokinių tėvus bei kitus šeimos narius: brolius, seseris, tetas, dėdes, senelius bei seneles. Mokyklos psichologė ir socialinė darbuotoja turėtų būti šios programos įgyvendinimo vadovė mokykloje.

Mokymų apklausą klausimynu vykdyti vieną kartą per mokslo metus.

Skelbti atnaujinamą informaciją apie programą ir jos įgyvendinimo eigą mokykloje savo interneto svetainėje;

Mokyklos norėdamos įgyvendinti šia programą turėtų turėti šiuos kriterijus:

Mokyklos, pageidaujančios dalyvauti programos diegime, pateikia SPPC užpildytą paraišką dėl dalyvavimo projekte. programos koordinavimo grupė ir programos valdymo komitetas išnagrinėja visas mokyklų paraiškas ir sudaro mokyklų, dalyvausiančių programos diegime, sąrašą, kuris patvirtinamas SPPC direktoriaus įsakymu. Su atrinktomis mokyklomis yra pasirašomos trišalės sutartys (SPPC, mokykla, atitinkamos savivaldybės administracija – mokyklos steigėjas).

  • Psichologija Programa
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2111 žodžiai)
  • Evelina
  • Patyčių prevencija programa Draugiški vaikai
    10 - 7 balsai (-ų)
Patyčių prevencija programa Draugiški vaikai. (2015 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/patyciu-prevencija-programa-draugiski-vaikai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:29
×